Ve 4. čtvrtletí sezónně očištěné tržby ve službách1) reálně mezičtvrtletně vzrostly o 0,1 %. Tržby po očištění o vliv počtu pracovních dní se meziročně zvýšily o 1,5 %, stejně jako bez očištění (ve 4. čtvrtletí 2015 i 2016 byl shodný počet pracovních dní). Nejvyššího meziročního růstu tržeb dosáhlo ubytování, stravování a pohostinství.
Meziroční vývoj sezónně neočištěných tržeb v jednotlivých odvětvích služeb:
- v dopravě a skladování se tržby zvýšily o 2,2 %. Růstu bylo dosaženo především díky vývoji ve skladování a vedlejších činnostech v dopravě, kde tržby vzrostly o 5,4 %. Zvýšení tržeb zaznamenaly také poštovní a kurýrní činnosti (o 2,7 %), letecká doprava (o 2,4 %) a vodní doprava (o 7,2 %). Objemově nejvýznamnější pozemní a potrubní doprava stagnovala;
- v ubytování, stravování a pohostinství se tržby zvýšily o 6,3 %. K růstu přispěl vývoj tržeb jak v ubytování (o 6,4 %), tak i ve stravování a pohostinství (o 6,3 %);
- tržby informačních a komunikačních činností vzrostly o 0,4 %. Již dvanácté čtvrtletí v řadě zaznamenaly nárůst informační činnosti (nyní o 12,2 %), které zahrnují např. zpracování dat, webové portály a hosting. Zvýšení tržeb dosáhly také telekomunikační činnosti (o 2,8 %), tvorba programů a vysílání (o 2,2 %) i vydavatelské činnosti (o 1,9 %). Naopak tržby se snížily tzv. filmovému a hudebnímu průmyslu (o 17,4 %) a činnostem v oblasti informačních technologií (o 1,6 %), kam se řadí např. programování, správa počítačového vybavení či poradenství v oblasti IT;
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Mírová dohoda
Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?
Další články z rubriky
11:27 Policie ČR: Ohlédnutí za císařem
Rekonstrukce bitvy u Slavkova byla největší za poslední roky.
- 7:14 Správa železnic: Geologické průzkumy pro Krušnohorský tunel nahlédnou až půl kilometru pod zem
- 22:08 Letiště Praha rozezpívá Vánoce
- 16:13 Královéhradecký kraj: Osvětová kampaň, jak se chovat na horách
- 14:21 ČEZ: ÚJV Řež a Rolls-Royce SMR rozšiřují spolupráci v oblasti jaderné energetiky
- 11:27 NPÚ: Státní hrad a zámek Český Krumlov získal štít zvýšené ochrany




