Turistická sezóna v Lipně nikdy nekončí

01.04.2016 12:29

Sotva se na Lipně zastavily lyžařské vleky, návštěvníci nejvyhledávanější jihočeské destinace si začínají užívat dalších sportů. Prohánějí se na kolech, inline bruslích, koloběžkách, nebo obdivují při procházkách okolní přírodu. Potvrzuje se tak heslo, že turistická sezóna v Lipně nad Vltavou nikdy nekončí.

Turistická sezóna v Lipně nikdy nekončí
Foto: Archiv Lipensko s. r. o.
Popisek: Návštěvníci nejvyhledávanější jihočeské destinace si začínají užívat dalších sportů. Prohánějí se na kolech, inline bruslích, koloběžkách, nebo obdivují při procházkách okolní přírodu. Turistická sezóna v Lipně nad Vltavou nikdy nekončí.
reklama

„Lipno stojí za návštěvu v jakémkoliv ročním období. Může se pyšnit výjimečnou nabídkou služeb i skvělým zázemím.  Turisté už to dobře vědí, a proto jsou tady i na začátku jara. V těchto dnech je ideální počasí na kola, inline brusle, koloběžky nebo dlouhé procházky,“ konstatovala Eva Černíková ze společnosti Lipensko s tím, že vytížená je především Jezerní cyklostezka z Lipna směrem na Frymburk.   

Jedinečné výhledy nabízí na jaře i Stezka korunami stromů, ze které je za jasného počasí vidět až na vrcholky Alp. Rodiny s dětmi míří však například také do místního Hopsária, nebo relaxují v Aquaworldu Lipno. „Výhodu znovu mají návštěvníci s kartou hosta Lipno.card, když právě do Aquaworldu je výhodnější vstup o třicet procent a do Hopsária ke dvěma hodinám jedna zdarma,“ ozřejmila Černíková.

Příval turistů očekávají na Lipně i o tomto víkendu a všichni mohou počítat s dokonalým servisem.  „Už o víkendu si přijdou na své i příznivci adrenalinových sportů, když bude otevřená oblíbená půjčovna sjezdových koloběžek. Klasické koloběžky, kola i inline brusle jsou k mání v půjčovnách Kapitanát,“ zmínila Černíková.  

Už nyní však chystají na Lipně i celou řadu akcí. „Na 21. května plánujeme tradiční zahájení letní turistické sezóny spojené se závodem dračích lodí a také bohatou zábavou pro děti a dospělé,“ zve všechny na Lipno Černíková. Vrcholem letošního roku bude potom srpnový park, který bude žít Olympijskými hrami v Riu de Janeiru.

Lyžařská sezóna byla nadprůměrná

Na Lipně očekávají velmi dobrý rok, který předznamenala i zimní sezóna. „Sice jsme měli velmi slabý prosinec, ale například v lednu jsme zaznamenali historicky největší návštěvnost,“ upozornil ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Skiareál ukončil provoz na Velikonoční pondělí po 84 dnech a celkem tam vyrazilo na lyže 139 tisíc lidí. „Vyplatily se předsezónní investice do zasněžovacího systému i sjezdovek, což potvrzuje i vyšší průměrná návštěvnost na jeden den za poslední sezóny,“ pochvaloval si Dušek. Podotkl, že úspěchem skončily i vánoční svátky, nebo Nový rok. „ Hosté velmi kladně hodnotili animační programy, kurzy inline bruslení, plavání, tvořivé dílny nebo výlety s dětmi. Mezi nejvyhledávanější sjezdovku patřila nová Vyhlídka, využívaná byla i Školní sjezdovka, která slouží pouze k výuce lyžování -lyžařům začátečníkům a pochvalu od klientů si nejednou zasloužili i instruktoři místní lyžařské školy,“ vypočítával další klady Dušek a zdůraznil, že ve Skiareálu Lipno je host vždy na prvním místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

13:19 Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma. Nyní se pošta rozhodl…