Turistický spolek Lipenska: Kiting - teplý podzim láká na Lipno milovníky vodních sportů

16. 11. 2018 22:16

Výjimečně teplý podzim během kterého padla řada teplotních rekordů, stále láká milovníky vodních sportů, které se dají provozovat na hladině lipenského jezera. Kiting i v těchto dnech nabízí například Petr Beneš, který se před deseti lety rozhodl v Černé v Pošumaví vybudovat sportovní kemp plný adrenalinových atrakcí. Vedle toho láká slunečné Lipensko například na ideální podmínky pro vysokohorské túry či projížďky na kole.

Turistický spolek Lipenska: Kiting - teplý podzim láká na Lipno milovníky vodních sportů
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo
reklama

Letošní podzim na Lipensku je naprosto výjimečně teplý, stále padají teplotní rekordy pro jednotlivé dny. Nejen že léto začalo již v dubnu, ale trvá i v listopadu. Počasí láká turisty i v teď, jasná obloha a teploty přesahující 15 stupňů umožňují provozování radovánek na hladině lipenského jezera, jakoby bylo horké léto.

"Ideální je například kiting, foiling, windsurfing nebo megaboarding. Černá v Pošumaví poskytuje výborné podmínky a podzim je letos úžasný," uvedl Petr Beneš, který desátým rokem provozuje kemp Jestřábí I., který leží v Černé v Pošumaví a na Lipně má jedinou půjčovnu kitů. Výborně tu fouká, navíc je zde jezero nejširší."Kiting má od všeho něco. Skoky, rychlost, jízda a navíc je to neuvěřitelně skladný sport. Na pláž si přivezete balíček, který tam složíte a přitom je to nejrychlejší větrem poháněné plavidlo," uvedl. Ve svém kempu přes léto pořádá  závody, jezdilo se tu i mistrovství Evropy, pro zájemce chystá také kurzy kiteboardingu.

Kiting je druh sportu, při kterém se používá tažný drak k pohybu člověka po zemi, sněhu či vodě nebo k jeho zdvihání do vzduchu. Drak je podobný menšímu padáku či křídlu pro paragliding a neslouží pouze k získání rychlosti, pokročilí jezdci dokáží díky němu vyskočit i několik metrů do vzduchu. Vedle vlastního zážitku se jedná i o divácky atraktivní sport. Beneš ale v Jestřábí provozuje řadu dalších adrenalinových sportů.

Surfuje se tu na megaboardech, které lze osadit dvěma windsurfingovými plachtami zároveň. Nově se tu také věnují foilingu, což je surfování na hydrofoilu, v České republice zatím naprosto ojedinělá zábava.

Petr Beneš takhle láká do kempu milovníky adrenalinových sportů. Že se mu to daří, vyplývá ze statistik návštěvnosti. Během tohoto léta se zde ubytovalo 5341 osob, což je o více jak 27 procent více než v roce 2017. Hosté jsou zde i dnes, v době nastupující zimy a bude to tak i v následujících měsících, protože kemp je otevřený celoročně.

Turisty při teplotách 15 až 20 stupňů s jasnou oblohou, lákají projížďky spadaným listím na cyklostezce k tomu ale i horské túry. „Ten kdo se vydá na hřebenovku na Třístoličník - Plechý - Smrčina na toho čekají fantastické inverze. Na hřebenu krásně slunečno, teploučko a výhled na Alpy. Dole v údolí fascinující mlhy,“ uvedl Pavel Pechoušek z Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj turistického ruchu na území od Stožce po Rožmberk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

13:50 Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

Na základě dotazů ze strany poskytovatelů sociálních služeb připravila zástupkyně ombudsmana Monika …