Turistický spolek Lipenska: Oba lipenské areály od tohoto týdne zasněžují

27.11.2021 21:23 | Tisková zpráva

Skiareály na Lipensku zahájily tento týden zasněžování svých sjezdovek. Provozovatelé lyžařských areálů v Lipně nad Vltavou a ve Frymburku plánují, že budou umělý sníh v následujících dnech vyrábět téměř nepřetržitě.

Turistický spolek Lipenska: Oba lipenské areály od tohoto týdne zasněžují
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

Park Frymburk otevřel sezónu 27.prosince, což je stejný den, kdy měli v plánu zahajovat také minulý rok. Ke stejnému dni byly lyžařské areály v celé republice uzavřeny. Ve Frymburku nakonec sezónu nezahájili vůbec. „Se zasněžováním jsme začali dříve než v předchozích létech. Loni to bylo například až v prosinci,“ uvádí Martina Ostrýžová z Parku Frymburk. Ve Frymburku vyrábí umělý sníh osm děl Technoalpin, což je nejlepší současná technika.

Součástí Lyžařského střediska ve Frymburku je rozlehlý výukový park Médi Kubíka. Jsou zde dvě široké sjezdovky o délce 620 a 650 metrů, funguje zde lyžařská škola, ve které jsou k dispozici dva pojízdné pásy, celý den je zde také možné bobovat.

Sněžná děla, kterých mají aktuálně 60, „jedou“ od 23. listopadu i v Lipně nad Vltavou. „Zasypávají všech téměř 14 kilometrů sjezdovek. Přiblížili jsme se tak prvnímu letošnímu lyžování v čisté šumavské přírodě a věříme, že brzy spustíme i lanovky. Termín bude záležet na počasí a dostatku sněhu. Rozhodně chceme otevřít co nejdříve,“ uvedla Olga Kneiflová mluvčí Skiareálu Lipno. Ten letos zahájil zasněžování o pár dní dříve než loni, kdy děla spustil 25. listopadu. Sněžná děla jsou zde rozprostřena po celém areálu, a tak je zasněžování í díky dostatku vody z přilehlé lipenské nádrže, v provozu kdykoliv je to možné a potřebné. Samozřejmostí je i zasněžování výukového hřiště Fox park, kde se učí lyžovat především děti. Slouží jim k tomu ideálně nakloněný svah a čtyři pojízdné koberce.

„Na zimu se na Lipensku těšíme každý rok a každý rok je to trošku napětí, protože nikdy dopředu nevíme kolik nám příroda nadělí sněhu. Za optimálních podmínek je tu pro běžkaře od Stožce po Lipno nad Vltavou 150 km stop. Úplné novinky se letos pro běžkaře připravují v okolí Svatého Tomáše. Svahy pro sjezdování máme upravované v Českých Žlebech, ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou. Díky včasným mrazům a umělému zasněžování, které právě odstartovalo ve všech areálech, budeme na návštěvníky, kteří živí celý region, připraveni dobře a včas. Ti si pak Lipensko mohou užívat naplno" uvedl Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Archeologové pod budoucím pavilonem jičínské nemocnice našli vzácný kus sošky z doby kamenné

12:39 Královéhradecký kraj: Archeologové pod budoucím pavilonem jičínské nemocnice našli vzácný kus sošky z doby kamenné

Práce na výstavbě nového multifunkčního pavilonu v oblastní nemocnici Jičín za 318 milionů korun bez…