Turistický spolek Lipenska: Vodní trampolíny, talentová show, opékání marshmallows

11.09.2019 13:33

Majitelé či provozovatelé kempů i hoteliéři na Lipensku se snaží nalákat k prázdninovému pobytu stále více rodin s dětmi, vymýšlí program, kterým by tuto cílovou skupinu ještě výrazněji oslovili při plánování dovolené a zpestřili jejich pobyt.

Turistický spolek Lipenska: Vodní trampolíny, talentová show, opékání marshmallows
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo
reklama

Nutností jsou v posledních létech animační programy, které dětem řídí či doplňují program po celou dobu jejich pobytu. Dva z největších kempů v tomto regionu frymburský Camping Resort a lipenský Modřín mají dokonce své maskoty, kteří zde v kostýmech řídí program po celý den. „Hosté si již nedovedou představit, že by přijeli na dovolenou do hotelu nebo kempu a nebyl pro ně a jejich děti připravený program. Proto náš kemp zajišťuje zábavný program po celý den celé prázdniny,“ uvádí Tereza Wilzingová z Camping Resortu Frymburk, kde animační programy nabízí již 25 let. „Velmi populární jsou animační programy s maskotem areálu lišákem Foxem. Každoročně se zájem o ně zvyšuje proto neustále vylepšujeme jejich koncept, aby byla zábava pro děti pestrá,“ uvádí mluvčí majitele kempu Modřín Vojen Smíšek.

Zde byly o prázdninách každodenním pravidlem ranní rozčvičky s lišákem, následují tvořivé dílny, vyprávění příběhů, pohádková představení nebo třeba talentová show pro děti. „Letošním tématem byla cesta kolem světa, a tak děti v průběhu týdne navštívily všechny kontinety a dané téma se prolínalo do všech aktivit,“ doplňuje Smíšek. V mimosezonních měsících květen, červen, září a říjen se animační programy v Lipně nad Vltavou konají každou sobotu v rodinném parku Království lesa, kde lišák Fox zpestřuje zábavu například indiánským, princeznovským nebo sportovním odpolednem. V zimní sezoně se pak lišák se svým animačním týmem přesouvá do dětského výukového lyžařského hřiště Fox park.

Do Camping Resortu Frymburk jezdí mnoho cizinců, předvším Holanďanů. Proto majitelé spolupracují již 8 let s profesionální firmou z Holandska, k tomu vypomáhají čeští animátoři, kteří musí umět aspoň tři světové jazyky. „Pro děti jsme koupili krásný velký skákací hrad, rozšířili jsme vodní park s vodními trampolínami a atrakcemi, velice oblíbená je vodní skluzavka na pláži. Atraktivní je vždy talentová show, táboráky s marshmallows a trdelníkem, stezka po kempu s hudbou a stezka odvahy nebo hledání pokladů,“ uvádí Wilzingová.

Děti se ráno proběhnou, zatančí si minidisco, následuje tvoření a vyrábění ve speciální animační chatě. Odpoledne sportovní hry, soutěže na pláži nebo volejbalovém hřišti, malování na obličej, orientační hry, pečení sušenek a tvoření z ovoce a spoustu dalších. Večer jsou diskotéky, táboráky, hry pro celou rodinu, každý týden je nějaká show nebo party. „Vždy jsme organizovali výlety pro hosty s průvodcem například do Prahy, Vídně, na raftech, prohlídky zámků, exkurze po zajímavých místech v okolí, nyní i pěší túry s průvodcem, cvičení pro děti i dospělé. V posledních letech jsme přidali také diskotéky, party pro dospělé a koncerty pro celou rodinu s profesionálním předtančením nebo bubenickou show a koktejlbarem,“ uvádí Wilzingová.

Celoročně otevřený kemp Jestřábí v Černé v Pošumaví  je zaměřen především na sportovně laděné rodiny s dětmi. Pro malé čipery zde mají připraveno spoustu sportovních kroužků, kurzů a dokonce i animační programy zaměřené na zdravý životní styl. „Nabízíme stále pestřejší škálu různého sportovního vybavení ve vlastní sportovní půjčovně Lipno naplno. Děti se pod vedením zkušených instruktorů mohou během svého letního pobytu s rodiči naučit plavat, ovládat plachetnici, windsurf, paddleboard nebo dokonce wakeboard,“ uvádí provozovatelka kempu Adéla Černá.

Rozšířit počet prázdninových dní s dětským programem se rozhodla i společnost Lipno Line, která na Lipně provozuje lodní dopravu. Dětský program si loni děti užívaly dva dny v týdnu, od tohoto léta už to bylo od pondělí do pátku. Dětská show se odehrávala na palubě lodi Adalbert Stifter a kapacita 250 lidí byla často překonána. „Kapacita byla na palubě byla vyčerpána a z bezpečnostních důvodů muselo zůstat v přístavišti mnoho zklamaných dětí, kterým se nemohl splnit jejich sen,“ uvádí Martina Hronová. Hlavní hvězdou dětského programu byl kouzelník, který děti udivoval svými triky. Jeho asistent pak dětem nafukoval balónky různých tvarů.

Již dvacet let organizují kulturní léto v Hořicích na Šumavě. Během léta zde měli na programu šest kvalitních akcí pro děti i dospělé. V meziročním srovnání sem přišlo o 30 procent více návštěvníků. Vystupoval zde například Richard Müller, Chantal Poullain, hojně navštívený byl Semaforský večer nebo komponované odpoledne pro děti s Michalem Nesvadbou. Podle zdejšího starosty Martina Madeje turisté velice hojně navštěvují i zdejší Pohádkovou rezervaci, kde dochází ke každoročnímu nárůstu diváků. „Správce pan Ptáček, jehož dědeček Pohádkovou rezervaci založil, se zde stará o všechny ohrožené druhy českých pohádkových bytostí. Chrání tak český kulturní odkaz před ničivými globalizačními tendencemi a diktátem doby a peněz,“ uvádí starosta Madej.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Cyklotrasa EuroVelo 4/A1 podél Strakonické bude dlouhodobě uzavřena

7:34 MHMP: Cyklotrasa EuroVelo 4/A1 podél Strakonické bude dlouhodobě uzavřena

V období od 8. března do 31. prosince 2021 se uskuteční několik dlouhodobých uzavírek frekventované …