U kulatého stolu MMR se sejde Evropská komise a zástupci odborné veřejnosti

14.06.2018 22:20

Třetí Kulatý stůl k budoucnosti politiky soudržnosti s podtitulem Quo Vadis „Cohesion Policy“? se uskuteční v pátek 15. června v prostorách Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj.

U kulatého stolu MMR se sejde Evropská komise a zástupci odborné veřejnosti
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.
reklama

Na jednání se setkají přední představitelé Evropské komise a zástupci českých institucí s představiteli odborné veřejnosti. Akce bude od 13.30 hod. vysílána on-line na stránkách ČTK www.ceskenoviny.cz.

„Kulatý stůl pořádáme již po třetí. První proběhl v červnu minulého roku a zatím poslední letos v březnu. Je to koncept, který se nám osvědčil – jedná se o jedinečnou příležitost jak odborné veřejnosti, která se podílí na čerpání z evropských fondů, ukázat vývoj v přípravě příštího programového období, a také získat zpětnou vazbu z praxe,“ podotkla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Ministerstva pro místní rozvoj Olga Letáčková a dodala: „Třetí kulatý stůl bude výjimečný v tom, že se ho zúčastní i představitelé Evropské komise.“

Hlavním cílem třetího kulatého stolu je seznámení se s návrhy pravidel politiky soudržnosti po roce 2020. Návrhy představí zástupci Evropské komise – jmenovitě generální ředitel pro regionální politiku Marc Lemaître, ředitel pro audit Franck Sébert (oba z Generálního ředitelství pro regionální politiku) a zástupce vedoucího oddělení pro Polsko, Českou republiku a Slovensko Michael Morass (z Generálního ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti). Za českou stranu s příspěvky vystoupí náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Ministerstva pro místní rozvoj Olga Letáčková, náměstkyně ministra sekce mezinárodní vztahů Ministerstva financí Lenka Dupáková a státní tajemník pro evropské záležitosti z Úřadu vlády ČR Aleš Chmelař. Úvodní slovo pronese ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na Kulatý stůl byli pozváni také partneři ze státní správy, krajů, měst a obcí, zástupci odborových, zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a členové akademické i expertní obce včetně neziskových organizací a dalších partnerů, kteří jsou buď přímo, nebo zprostředkovaně zapojeni do implementace Evropských strukturálních a investičních fondů v ČR.

Jednání bude přenášeno živě na stránkách ČTK www.ceskenoviny.cz, kde bude k dispozici i záznam akce. Akci organizuje Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komora daňových poradců: Všechny návrhy na řešení současné krize je třeba diskutovat s odborníky na daně

8:23 Komora daňových poradců: Všechny návrhy na řešení současné krize je třeba diskutovat s odborníky na daně

Jedním z návrhů, který projedná Poslanecká sněmovna, je návrh, na základě kterého by v případě nepla…