ÚOHS: Krajský soud potvrdil rozhodnutí ÚOHS v případu REWE

18.01.2016 18:12

Krajský soud v Brně dnes potvrdil rozhodnutí ÚOHS z 8. 8. 2013 ve věci společnosti REWE Zentralfinanz eG, které Úřad uložil pokutu ve výši 23,89 milionu korun za nedodržení závazků z roku 2008, jimiž ÚOHS podmínil její fúzi se společností PLUS-DISCOUNT. Společnost se ještě může proti rozhodnutí Krajského soudu bránit podáním kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu.

ÚOHS: Krajský soud potvrdil rozhodnutí ÚOHS v případu REWE
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Úřad v roce 2008 rozhodoval o návrhu na povolení spojení společností REWE a PLUS-DISCOUNT. Ve správním řízení bylo zjištěno, že tato fúze, která propojila obchodní řetězce Billa a Penny Market s prodejnami Plus, by na některých lokálních trzích mohla narušit hospodářskou soutěž. Společnost REWE v reakci na tato zjištění nabídla Úřadu závazky v podobě odprodeje čtyř supermarketů v dotčených regionech. ÚOHS po zhodnocení předložených závazků konstatoval, že jsou dostatečné k odstranění obav z narušení hospodářské soutěže a pod podmínkou splnění těchto závazků fúzi povolil. K odprodeji uvedených supermarketů třetí straně mělo dojít v Úřadem stanovené lhůtě, nicméně společnost REWE v roce 2009 a 2010 několikrát v souladu s rozhodnutím požádala o odklad a přehodnocení závazků.

Úřad jí částečně vyhověl, avšak ani upravené závazky společnost REWE nerealizovala. Na konci roku 2010 bylo proto zahájeno správní řízení kvůli nesplnění závazků.

Rozhodnutí prvního i druhého stupně jsou zveřejněna na webu Úřadu ve sbírce rozhodnutí:

  • http://www.uohs.cz/cs/hospodarska-soutez/sbirky-rozhodnuti/detail-11034.html
  • http://www.uohs.cz/cs/hospodarska-soutez/sbirky-rozhodnuti/detail-11033.html

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: U dálnice D3, nedaleko obce Řípec v jižních Čechách, srazilo auto vlka

7:33 AOPK: U dálnice D3, nedaleko obce Řípec v jižních Čechách, srazilo auto vlka

Zvíře bylo nalezeno ve středu, 4 km severně od hranice CHKO Třeboňsko u dálničního přivaděče, vedouc…