ÚOHS: Sankce za konkurenční zvýhodňování při zadávání veřejné zakázky

17.02.2016 13:50 | Zprávy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 170 tisíc korun státnímu podniku LOM PRAHA za správní delikt, kterého se dopustil při zadávání veřejné zakázky na koupi osobních automobilů střední třídy tím, že stanovil technické podmínky tak, že zaručovaly konkurenční výhodu určitým dodavatelům osobních automobilů značky Volkswagen a vytvářely neodůvodněné překážky hospodářské soutěže. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

ÚOHS: Sankce za konkurenční zvýhodňování při zadávání veřejné zakázky
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Zadavatel svým postupem mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. S vybraným dodavatelem již zadavatel uzavřel smlouvu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Olympiáda řemesel, technologií a služeb

22:08 Hospodářská komora: Olympiáda řemesel, technologií a služeb

Čtrnáct mladých profesionálů z ČR bojovalo na evropském šampionátu odborných dovedností EuroSkills 2…