ÚOHS vítá požadavek Ministerstva vnitra na soudní prověření rozhodnutí o nákupu automobilů

23.07.2019 21:44

Ministerstvo vnitra dnes na tiskové konferenci oznámilo, že podá žalobu proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o zrušení zadávacího řízení na nákup automobilů.

ÚOHS vítá požadavek Ministerstva vnitra na soudní prověření rozhodnutí o nákupu automobilů
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

V rámci správního řízení týkajícího se tendru za více než dvě miliardy korun z veřejných prostředků Úřad oslovil dodavatele 12 značek automobilů a nikdo, kromě vybraného dodavatele, nesplňoval požadavky ministerstva stanovené v zadávací dokumentaci. Úřad proto vítá, že ministerstvo požaduje, aby rozhodnutí prověřil také správní soud.

Pro konkrétnost dodáváme, že ÚOHS vůbec nezpochybňoval technické požadavky zadavatele ve vztahu k vozům určeným pro Policii České republiky, jak ve svém vystoupení na tiskové konferenci argumentoval ministr vnitra. Nicméně pokud zadavatel plánoval uzavřít rámcovou smlouvu na nákup přibližně 8 000 vozidel pro celý resort Ministerstva vnitra, tedy nikoli jen pro potřeby Policie ČR (součástí jsou i hasiči a referentská auta), není podle názoru ÚOHS možné, aby specifikace těchto všech vozů byla podřízena pouze potřebám jednoho segmentu, v tomto případě Policie ČR. Vítáme proto aktuální oznámení ministra vnitra, že v nově vypsaném tenderu byla specifikace poptávaných vozů rozdělena do třech kategorií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa startuje Projekt Daně a cla do škol

22:11 Finanční správa startuje Projekt Daně a cla do škol

Pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ve spolupráci s Generálním ředitelstvím …