ÚOKFK: Návrh na obžalobu za krácení DPH

22.06.2016 13:11

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v uplynulých dnech navrhli státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci obžalovat 8 osob za krácení daní v celkové hodnotě cca 206 milionů korun.

ÚOKFK: Návrh na obžalobu za krácení DPH
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Znak ÚOKFK
reklama

Skupina 8 obviněných (6 mužů a 2 ženy) obchodovala s pohonnými hmotami v řetězci obchodně a personálně provázaných obchodních společností. Podle našich závěrů měly tyto osoby působit jako organizovaná zločinecká skupina s jasně nastavenými vztahy vzájemné podřízenosti a nadřízenosti a s přesně stanovenými funkčními kompetencemi a vymezenou dělbou činností.

Z výsledku vyšetřování vyplynulo, že obvinění měli v průběhu roku 2010 zkrátit daňovou povinnost na DPH jedné obchodní společnosti ve výši nejméně 205,8 milionu korun. Podle závěrů policistů ÚOKFK měli do daňových přiznání této firmy zcela vědomě uvádět zkreslené a nepravdivé údaje o přijatých a uskutečněných zdanitelných plnění s nepravdivě vyčíslenou vlastní daňovou povinností.

Všechny osoby jsou trestně stíhány pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby spáchaný ve prospěch organizované zločinecké skupiny a trestný čin účast na organizované zločinecké skupině.

Všech 6 obviněných mužů se v současné době nachází ve výkonu trestu odnětí svobody pro předchozí trestnou činnost. V rámci spisu Barella, který rovněž zpracovávali kriminalisté ÚOKFK, byli v roce 2014 pravomocně odsouzeni Vrchním soudem v Olomouci k nepodmíněným trestům odnětí svobody. Spis Barella se také týkal rozsáhlého krácení daní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

22:11 Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

Česká pošta představí 21. dubna novou výplatní písmenovou známku s kupóny pro přítisky, jejímž motiv…