ÚOKFK: Zkrácení DPH za 2,3 miliardy Kč – prvotní informace

21.3.2014 3:49 odp.

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) ve spolupráci s Vrchním státním zastupitelstvím v Olomouci od středečního rána (19. března 2014) prováděli na celém území České republiky úkony trestního řízení, které souvisely s rozsáhlým zkrácením DPH při obchodováním s pohonnými hmotami. Škoda způsobená České republice byla předběžně vyčíslena na cca 2,3 miliardy korun.

ÚOKFK: Zkrácení DPH za 2,3 miliardy Kč – prvotní informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah, ilustrační foto

V rámci úkonů trestního řízení kriminalisté ÚOKFK provedli 16 domovních prohlídek a 9 prohlídek jiných prostor.
 
V současné době k uvedenému případu můžeme uvést, že došlo k zadržení celkem 15 osob, které byly následně obviněny z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby spáchaného ve prospěch organizované zločinecké skupiny a z trestného činu účast na organizované zločinecké skupině.
 
Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci ve čtvrtek 20. března 2014 podal na všechny obviněné osoby návrh na vzetí do vazby.
 
Na případu s kriminalisty ÚOKFK a státními zástupci VSZ v Olomouci úzce spolupracovali i pracovníci dalších útvarů Policie ČR a Ministerstva financí (GFŘ, GŘC, FAÚ). Více informací k případu budeme moci sdělit v úterý 25. března 2014 na tiskovém briefingu (podrobnosti k briefingu budou upřesněny v pondělí 24. března 2014).
 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Stará parta, nové případy. Vyšetřovatelé z pražské mordparty se vrací v premiérové řadě Případů 1. oddělení

12:58 Česká televize: Stará parta, nové případy. Vyšetřovatelé z pražské mordparty se vrací v premiérové řadě Případů 1. oddělení

Třetí řada seriálu inspirovaného skutečnými policejními případy odstartuje v pondělí 5. září ve 20:1…