ÚOOÚ: Člověk a jeho práva musejí být prioritou také v digitální éře

9. 11. 2018 8:10

Jubilejní 40. mezinárodní konferenci komisařů ochrany dat hostil na konci října belgický Brusel. Tématem byla digitální etika a lidské hodnoty, o které je dle závěrů konference nutné pečovat i v současné éře rychle se rozvíjejících digitálních technologií.

ÚOOÚ: Člověk a jeho práva musejí být prioritou také v digitální éře
Foto: uoou.cz
Popisek: Úřad pro ochranu osobních údajů - logo

Evropský inspektor ochrany dat Giovanni Buttarelli si pochvaloval sestavu účastníků konference. Ocenil zejména širokou paletu disciplín, národností a názorů, kterou reprezentují. „Jsem hrdý na rozmanitost názorů, kterou zde zastupuje 1132 zúčastněných delegátů. Prostřednictvím rozhovorů o etice, důstojnosti a respektu v realitě řízených dat spolu snad podnítíme čestnou a informovanou diskusi o digitálních technologiích. Řekneme si, co jejich existence vlastně znamená pro nás jakožto jednotlivce i společnost a identifikujeme ohrožené hodnoty včetně toho, co je třeba udělat, abychom je zachovali,“ uvedl Buttarelli.

Mezi dalšími řečníky se objevili například předseda představenstva společnosti Apple Tim Cook, zakladatel sítě World Wide Web Sir Tim Berners-Lee, filozofka Anita Allenová, technolog Pascale Fung, evropská komisařka Věra Jourová, bývalý indický soudce Jagdish Singh Khehar a řada dalších.

Konference se zúčastnil rekordní počet delegátů a zástupců nevládních organizací. Svého zástupce vyslal do Bruselu i Úřad pro ochranu osobních údajů.

Videa vybraných vystoupení a další materiály a informace k akci naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

22:16 BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

Rok 2018 přinesl z hlediska počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách nepřízni…