ÚZSVM: CRAB pomáhá šetřit i při výstavbě dálnice D3

14.02.2019 7:37

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Českých Budějovicích obdržel požadavek od Státního fondu dopravní infrastruktury o nalezení vhodných prostor pro umístění 3 tzv. supervizorů stavby dálnice D3.

ÚZSVM: CRAB pomáhá šetřit i při výstavbě dálnice D3
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

SFDI chtěl pro umístění svých zaměstnanců využít prostor v komerčním nájmu. ÚZSVM zjistil na základě využití analýzy z Centrálního registru administrativních budov (CRAB), že v budově Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v budově Lidická 110, České Budějovice existují nevyužité prostory, které zaměstnanci SFDI mohou pro svou potřebu využít.

Supervizoři tak SFDI mají již od začátku tohoto roku v budově ŘSD k dispozici dvě kanceláře v 5. NP. SFDI za využívání prostor v budově SFDI neplatí žádné nájemné, došlo tak k úspoře finančních prostředků, které může fond využít na jiné potřeby.

ŘSD v loňském roce provedlo rekonstrukci dotčených prostor s cílem zvýšit efektivnost využití státní administrativní budovy, a to na doporučení ÚZSVM. Po rekonstrukci se podařilo navýšit celkový rozsah kancelářské plochy budovy o 50 m2.  

Nová dálnice D3 nejen výrazně odlehčí dopravně přetíženému centru města České Budějovice, ale v budoucnu propojí Prahu s jihem Čech a bude pokračovat až na hranice s Rakouskem. V letošním roce je zároveň s obchvatem zahájena stavba navazujících úseků dálnice D3 „Úsilné – Hodějovice“ – stavba 0310/I a „Hodějovice – Třebonín“ - stavba 0310/II.  Činnost supervize stavebních prací daných úseků je svěřena SFDI.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

22:54 ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

ÚZSVM ve Žďáru nad Sázavou zajistil likvidaci padělků oděvů, obuvi, hraček a dalších věcí, zabraných…