ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele

19.6.2022 9:30 odp. | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz vyhlásil třetí kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí Paláce Broadway v srdci Prahy.

ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí 1 miliardu a 50 milionů korun. Důvodem vyhlášení třetího kola je, že stávající nájemce opakovaně nevyužil svého přednostního práva a ve stanovené lhůtě nepodal nabídku na odkup ve výši minimální vyhlašované ceny.

„Areál Paláce Broadway je nejen unikátní investiční příležitostí, ale zároveň prodejem s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou ve dvacetileté historii našeho úřadu. Věřím, že se nám pro tuto výjimečnou nemovitost na pražské lukrativní adrese podaří v elektronické aukci najít definitivního vlastníka, který jí vdechne nový život,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce Paláce Broadway začne 8. srpna 2022 ve 12 hodin a potrvá do 10. srpna do 12 hodin. Před začátkem aukce, tedy do 5. srpna do půlnoci, musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání bylo i ve třetím kole elektronické aukce stanoveno na 1 miliardu a 50 milionů korun. Termíny prohlídek budovy pro zájemce jsou naplánovány v červenci a srpnu a budou probíhat v českém i anglickém jazyce.

Funkcionalistická stavba, která leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém centru Prahy. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti tyto prostory využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM převzal tento komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. V souladu se zákonem ÚZSVM nejprve objekt nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto ÚZSVM hledá nového vlastníka prostřednictvím transparentního výběrového řízení s elektronickou aukcí. Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

Více informací k elektronické aukci Paláce Broadway naleznete zde. Další fotografie a informace o historii budovy můžete získat také na tomto odkaze: www.uzsvm.cz/palacbroadway

Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete zde.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

20:32 CzechInvest: Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

Jednou z klíčových služeb agentury CzechInvest je pomáhat investorům ve vyhledaní vhodné lokality pr…