ÚZSVM: Město Kryry koupilo budovu pro humanitární pomoc uprchlíkům

05.10.2022 22:54 | Tisková zpráva

Město Kryry koupilo od ÚZSVM v Lounech budovu, kterou hodlá využít pro humanitární pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.

ÚZSVM: Město Kryry koupilo budovu pro humanitární pomoc uprchlíkům
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Předmětem prodeje byla budova včetně pozemku o výměře 476 m2 ležící v centrální části města Kryry. Jedná se o dvoupodlažní objekt s půdním prostorem, budova byla v minulosti využívána jako služebna Policie ČR. Tomuto využití také odpovídá řešení vnitřních prostorů, které jsou uzpůsobeny jako kancelářské místnosti, které jsou z části vybaveny movitými věcmi. V přízemí se nachází sociální zařízení a sprchový kout. Pozemek, který náleží k objektu je zatravněný, oplocený a je zde možnost parkování. Objekt je částečně podsklepen.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22043 lidí

Stavba je určena k celkové rekonstrukci. Na budově je také umístěna rotační siréna. Součástí budovy je garáž. Město Kryry požádalo o koupi tohoto objektu v loňském roce s cílem využít jej pro činnost kulturních, společenských, tělovýchovných a sociálních služeb pro obyvatele města a okolní obce.

Vzhledem k současné situaci ohledně uprchlíků z válečné zóny z Ukrajiny byly obce a města Krajskými úřady požádány, aby zhodnotily kapacity možného ubytování na svém území. Město Kryry jako jednu z možností zahrnulo i tuto budovu do svého přehledu s tím, že po získání vlastnického práva začne s opravami potřebnými k zajištění ubytování válečných uprchlíků. Vzhledem k zajištění humanitární pomoci pro uprchlíky z válečné zóny na Ukrajině zde město Kryry hodlá vybudovat ubytovací zařízení pro tyto účely. V současné době město Kryry řeší ubytování převážně v rodinách obyvatel města.

Město budovu bývalé služebny získalo za kupní cenu ve výši 1 900 000 Kč, kupní smlouvu s ním uzavřenou opatřilo schvalovací doložkou Ministerstvo financí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Pokračování Kukaček a Místa zločinu, nový Prušinovský i rekordní počet filmových premiér

22:11 Česká televize: Pokračování Kukaček a Místa zločinu, nový Prušinovský i rekordní počet filmových premiér

Česká televize rozběhne nový rok televizní premiérou snímku Zátopek. Hned den poté, v pondělí 2. led…