ÚZSVM: Neznámý vlastník pozemku byl příslušníkem britské RAF

22.10.2017 3:16 odp.

K poměrně překvapivému „odhalení“ při lustraci nedostatečně identifikovaných vlastníků se dopracovali na odloučeném pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně. K zemědělsky využívanému pozemku (orná půda) ve Vacenovicích u Kyjova o výměře 340 m2 se ÚZSVM podařilo dohledat oprávněného vlastníka: Byl jím významný místní rodák Polykarp Křížka, jehož jméno je možno najít v Seznamu příslušníků československého letectva v britské RAF během 2. světové války.

ÚZSVM: Neznámý vlastník pozemku byl příslušníkem britské RAF
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Polykarp Křížka nebyl pilotem, sloužil u pozemního personálu a dosáhl hodnosti poručíka. Po roce 1945 odešel do emigrace ve Velké Británii, kde se také oženil a prožil zbytek života. Zemřel v roce 1994.

Šetření k určení vlastnictví pozemku bylo ukončeno podáním návrhu na dodatečné projednání dědictví u Okresního soudu v Hodoníně v návaznosti na již dříve provedené dědické řízení.

Problematika nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.

Seznam tzv. nedostatečně identifikovatelných vlastníků zveřejňuje ÚZSVM na svých webových stránkách. K 1. 2. 2017 obsahuje údaje o 216 tisících nemovitostech, z toho je 210 tisíc pozemků a šest tisíc budov. Nedostatečně identifikovaných fyzických osob se v něm nachází zhruba 160 tisíc a přibližně 1400 právnických osob. Kolem deseti tisíc položek je zapsáno na zcela neznámé vlastníky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N

11:19 Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N

Internetový blog Deník N publikoval další ze série dezinformačních a manipulativních textů, ve které…