ÚZSVM: Neznámý vlastník pozemku byl příslušníkem britské RAF

22.10.2017 15:16

K poměrně překvapivému „odhalení“ při lustraci nedostatečně identifikovaných vlastníků se dopracovali na odloučeném pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně. K zemědělsky využívanému pozemku (orná půda) ve Vacenovicích u Kyjova o výměře 340 m2 se ÚZSVM podařilo dohledat oprávněného vlastníka: Byl jím významný místní rodák Polykarp Křížka, jehož jméno je možno najít v Seznamu příslušníků československého letectva v britské RAF během 2. světové války.

ÚZSVM: Neznámý vlastník pozemku byl příslušníkem britské RAF
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Polykarp Křížka nebyl pilotem, sloužil u pozemního personálu a dosáhl hodnosti poručíka. Po roce 1945 odešel do emigrace ve Velké Británii, kde se také oženil a prožil zbytek života. Zemřel v roce 1994.

Šetření k určení vlastnictví pozemku bylo ukončeno podáním návrhu na dodatečné projednání dědictví u Okresního soudu v Hodoníně v návaznosti na již dříve provedené dědické řízení.

Problematika nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.

Seznam tzv. nedostatečně identifikovatelných vlastníků zveřejňuje ÚZSVM na svých webových stránkách. K 1. 2. 2017 obsahuje údaje o 216 tisících nemovitostech, z toho je 210 tisíc pozemků a šest tisíc budov. Nedostatečně identifikovaných fyzických osob se v něm nachází zhruba 160 tisíc a přibližně 1400 právnických osob. Kolem deseti tisíc položek je zapsáno na zcela neznámé vlastníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Zámek Mirošovice získal dotaci na kompletní rekonstrukci

22:45 CzechInvest: Zámek Mirošovice získal dotaci na kompletní rekonstrukci

Dotace, kterou pomáhal zprostředkovat CzechInvest, pokryje více než tři čtvrtiny výdajů.