ÚZSVM: Třináct koní z Jankova má nového majitele

20.03.2018 7:35

Koncem loňského roku přitáhla pozornost veřejnosti zpráva, že na UZSVM bylo převedeno, na základě rozhodnutí příslušných orgánů, 87 koní zabavených kvůli týrání, kteří byli ustájeni u chovatelů, mimo jiné, také v jižních Čechách, a tedy také v působnosti pracoviště ÚZSVM v Táboře.

ÚZSVM: Třináct koní z Jankova má nového majitele
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Koně byli v té době již rozmístěni u chovatelů podle jejich kapacitních možností. Tito chovatelé odvedli za dobu, po kterou měli koně v úschově, naprosto profesionální práci co do zlepšení fyzického stavu, léčení a resocializace. O jejich péči nejlépe vypovídá fakt, že některé klisny se ohřebily a přivedly na svět životaschopná a zdravá hříbata.

Pracoviště ÚZSVM v Českých Budějovicích převzalo celkem 13 koní. ÚZSVM v Táboře osm koní, ÚZSVM v Českých Budějovicích čtyři koně a ÚZSVM v Jindřichově Hradci jednu březí starší klisnu. ÚZSVM se postaral o fyzické převzetí koní podle čipových čísel, veterinární prohlídku, změnu v registračních průkazech, nechal očipovat hříbata, pořídit registrační průkazy, obstaral znalecké posudky o ceně koní a uzavřel s chovateli smlouvy. Koně byli pracovníky ÚZSVM průběžně sledováni i s ohledem na zimní období. Jednalo se o velmi náročnou agendu. Po shromáždění všech nutných podkladů, jednotlivá pracoviště akceptovala žádosti chovatelů, u nichž byli koně v péči, o odkoupení. Koně tak zůstanou u lidí, kteří se o ně dobře postarají. „Hradecká“ kobylka v den sv. Valentina porodila již novým majitelům zdravou klisničku, kterou symbolicky pojmenovali Valentýna.

Další koně byli ustájeni ve středních Čechách. Koně, o které chovatele neměli zájem, byli nabídnutí ve výběrových řízeních. Prozatím se uskutečnilo šest výběrových řízení s aukcí – z toho ve dvou případech se jednalo o druhá kola. V prvních čtyřech výběrových řízeních se podařilo prodat celkem 22 z 37 koní. Následovala další dvě výběrová řízení, která se uskutečnila 7. a 8. března 2018. Ve středu 7. března se podařilo prodat všech 9 nabízených koní. Následující den, 8. března, byli z šesti nabízených koní dva prodáni, nabídky na další měly bohužel vady. Z celkového počtu 87 týraných koní, kteří ÚZSVM připadli, tak zbývají již jen čtyři z nich - Coudy, Kráska, Servus a Slavík. Ti budou nabízeni v dalším kole výběrového řízení, které končí 20. března.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

22:57 Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

?Celní správa ČR provedla ve dnech 17. až 19. září 2020 koordinovanou kontrolní akci „ROAD 8". Ta by…