ÚZSVM: Zakázky na průzkum areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti

29.08.2020 11:33

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil další dvě transparentní veřejné zakázky na provedení stavebně historického a stavebně technického průzkumu budov v areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Práce na záchraně této jedinečné kulturní památky tak pokračují podle plánu.

ÚZSVM: Zakázky na průzkum areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Cílem stavebně historického průzkumu bude především zjištění podoby areálu a jeho jednotlivých objektů k době jejich dokončení v roce 1897, jakými stavebními úpravami následně prošel či jaké autentické dobové prvky se v areálu dochovaly. Nabídky je možné podávat do 7. září 2020 v elektronické podobě prostřednictvím Národního elektronického nástroje  (NEN) zde. Výsledky stavebně historického průzkumu budou následně využity jako jeden z podkladů pro zpracování projekčního řešení celkové rekonstrukce areálu.

Díky stavebně technickému průzkumu bude možné posoudit a detailně zdokumentovat základní stavebně technický stav této památky včetně provedení některých dalších speciálních diagnostických průzkumů. Získané informace o aktuálním technickém stavu jednotlivých konstrukcí budou rovněž využity jako jeden z podkladů pro zpracování projekčního řešení celkové rekonstrukce. I v případě této zakázky končí lhůta pro podání nabídek prostřednictvím NEN 7. září 2020. Více informací o této zakázce naleznete zde.

ÚZSVM i nadále dělá vše pro to, aby veškeré práce na záchraně této památky s pohnutou historií maximálně urychlil a areálu vdechnul nový život. ÚZSVM v areálu vybuduje důstojné Muzeum totality a přemístí do něj okresní soud, okresní státní zastupitelství a probační a mediační službu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Croatia Airlines spustí přímé lety z Prahy do Splitu

11:45 Letiště Praha: Croatia Airlines spustí přímé lety z Prahy do Splitu

Letecká společnost Croatia Airlines, chorvatský vlajkový dopravce a člen Star Alliance, spustí v rám…