ÚZSVM předal Povodí Ohře pozemky dříve evidované na listu vlastnictví neznámého vlastníka

20.11.2017 20:03

Předmětem smlouvy o změně příslušnosti hospodařit s majetkem státu uzavřené mezi litoměřickým pracovištěm Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a státním podnikem Povodí Ohře bylo deset pozemků o celkové rozloze 3 037 m2 ležících v katastrálním území Úpohlavy.

ÚZSVM předal Povodí Ohře pozemky dříve evidované na listu vlastnictví neznámého vlastníka
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Všechny pozemky byly před vlastním převodem evidovány v katastru nemovitostí na tzv. neznámého vlastníka. Převodu tak předcházelo majetkoprávní šetření za účelem zjištění skutečného vlastníka. Nabývací tituly u všech pozemků svědčily pro stát, proto je ÚZSVM ohlásil do své správy. Při prověřování pozemků byl osloven i státní podnik Povodí Ohře, který jednak určil, že pozemky tvoří koryto vodního toku Modla a zároveň požádal o jejich převod.

Povodí Ohře s. p. byl určen ke správě tohoto vodního toku a potřebuje výše uvedené pozemky pro výkon své působnosti, proto státní podnik získal tyto pozemky v účetní hodnotě 37 000 Kč bezplatně.

NIV

Problematika nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.

Seznam tzv. nedostatečně identifikovatelných vlastníků zveřejňuje ÚZSVM na svých webových stránkách. K 1. 8. 2017 obsahuje údaje o 210 tisících nemovitostech, z toho je 203 tisíc pozemků a 6 a půl tisíc budov. Nedostatečně identifikovaných fyzických osob se v něm nachází zhruba 154 tisíc a přibližně 1 200 právnických osob. Kolem 11 tisíc položek je zapsáno na zcela neznámé vlastníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

22:39 Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

Chcete se v zimě zahřát teplem ze dřeva pražských lesů, ale do štípárny ve Kbelích je to pro vás dal…