Jurečka (KDU-ČSL): Sjezd sudetských Němců v Brně? Ano, právě teď je správný čas

29.04.2026 15:01 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně.

Jurečka (KDU-ČSL): Sjezd sudetských Němců v Brně? Ano, právě teď je správný čas
Foto: Interview ČT24
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka

Sjezd sudetských Němců v Brně? Ano. Právě teď je správný čas i místo.

Není to jednoduché téma. A právě proto k němu nechci mlčet.

Sjezd sudetských Němců se má letos poprvé uskutečnit v České republice, konkrétně v Brně. Část veřejnosti a politiků proti tomu protestuje. Zaznívají výzvy, aby sudetští Němci do Brna nejezdili, že „nejsou vítáni“, že jde o provokaci nebo pokus přepisovat dějiny.

Já to vidím opačně.

Právě Brno je místo, kde má takové setkání hluboký smysl. Ne proto, že bychom měli zapomenout na Mnichov, okupaci, nacistické zločiny nebo utrpení českého národa. Pravda o vině nacismu, o rozbití Československa a o utrpení našich lidí musí zůstat jasná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Poplatky

Podle mě je to zrušeni podivné, když to budeme stejné platit my. S tím, že by měli byt od placeni osvobozeni senioři nad 75 už mam vetší problém. Proč jen oni? Navíc teda nechápu, jak to vláda myslí, když je chce vlastně zrušit, ale to není tak úplně dotaz na Vás (nebo mi dokážete odpovědět?), vás s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

xxxxxxxxxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuselubkral , 29.04.2026 15:28:52
Rusům odpustit neumíme za rok 1968, ale Němcům co z našich občanů vyráběli mýdlo, hnojivo či tepelnou izolaci do ponorek překotně ano... Co jsme to za národ! Zejména když v každém Němci stále dřímá nadřazenost a nacismus.... Neměli bychom zapomínat!!!!

|  10 |  0

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

22:14 Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ustanovení sněmovní vyšetřovací komise nad kauzou D…