ÚZSVM převedl Státnímu fondu kultury autorská práva Prokopa Drtiny

28.05.2016 10:21 | Zprávy

Regionální pracoviště ÚZSVM Praha převedlo Státnímu fondu kultury autorská práva k literárním dílům významného českého právníka a politika JUDr. Prokopa Drtiny (1900 – 1980. Tento majetek připadl státu jako odúmrť.

ÚZSVM převedl Státnímu fondu kultury autorská práva Prokopa Drtiny
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Drtina patřil k blízkým spolupracovníkům československého prezidenta Edvarda Beneše, s nímž za 2. světové války pobýval v londýnském exilu. Po válce se stal ministrem spravedlnosti, po únoru 1948 byl v politicky motivovaném procesu odsouzen a uvězněn, později rehabilitován. Na sklonku svého života podpořil Chartu 77.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kde se berou peníze do rozpočtu

Paní ministryně, Klempíř tvrdí, že když budou veřejnoprávní média financována z rozpočtu, nebude to z peněz daňových poplatníku. Je něco takového možné? Já nechápu, kde jinde by se peníze vzali teda pokud neplánujete nějakou další bitcoinovu výměnu. Děkuji. Vladislav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy:  Africa Smart Mobility Forum otevřelo nové příležitosti pro české firmy

7:27 Ministerstvo dopravy: Africa Smart Mobility Forum otevřelo nové příležitosti pro české firmy

Ministerstvo dopravy společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zahraničních věcí u…