ÚZSVM tradičně zpřístupnil návštěvníkům Dnů evropského dědictví bývalý klášter

21.09.2017 13:59

Regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě se podílelo na přípravě významné kulturní akce – Dnů evropského dědictví, která v letošním roce připadla na sobotu 9. září 2017. ÚZSVM zdarma umožnil vstup do prostor svého sídla v Havlíčkově Brodě – bývalého kláštera a kostela svaté Rodiny.

ÚZSVM tradičně zpřístupnil návštěvníkům Dnů evropského dědictví bývalý klášter
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
reklama

Obyvatelé i návštěvníci města mohli v tento den navštívit i běžně nepřístupné památky, mezi které patří i klášterní kostel sv. Rodiny. Návštěvníci zde mohli obdivovat mimo jiné i 26 lunet, které ÚZSVM převedl bezúplatně městu Havlíčkův Brod, a město je v sídle ÚZSVM, tedy v místech, kam byly původně pořízeny, dlouhodobě umístilo na základě příslušné smlouvy o výpůjčce.

Lunetové obrazy jsou souborem barokních děl malíře Jakuba Pischela z poloviny 18. století. Tvoří důležitý doklad o historii augustiniánského kláštera i města Havlíčkův Brod.

Rozlehlý areál bývalého augustiniánského kláštera s přilehlým kostelem sv. Rodiny a kaplí Božího hrobu je nemovitou kulturní památkou evidovanou v Ústředním seznamu kulturních památek.

Klášterní kostel sv. Rodiny byl vystavěn spolu s klášterem německým řádem augustiniánů v letech 1679 až 1705. K severnímu průčelí kostela přistavěná kaple Božího hrobu vycházející z podoby kaple v Jeruzalémském chrámu byla postavena v r. 1725.

V administrativním komplexu o kapacitě 200 kancelářských míst dnes sídlí několik státních institucí, největším uživatelem je od začátku roku havlíčkobrodské pracoviště Finančního úřadu pro Kraj Vysočina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…