ÚZSVM v České Lípě prodal pozemky po státním podniku v likvidaci

06.07.2018 15:19

Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě prodali pozemky převzaté od státního podniku v likvidaci.

ÚZSVM v České Lípě prodal pozemky po státním podniku v likvidaci
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Jednalo se o dva pozemky o celkové rozloze 7 804 m2 ležící v katastrálním území Svor. Větší z pozemků o rozloze 7 105 m2 je rovinatá zatravněná pastvina, z části mírně podmáčená, porostlá náletovými dřevinami. Menší pozemek (699 m2) je mírně svažitý, podmáčený a porostlý lesním porostem. Oba pozemky jsou veřejně přístupné z místní komunikace obce Svor. Na pozemcích se nachází část rybníčku.

Pozemky se nachází ve III. zóně Chráněné krajinné oblasti Lužické hory a jsou součástí lokálního biocentra Rousínov, což je ekologicky hodnotné území s mozaikou přírodních biotopů. ÚZSVM získal pozemky do příslušnosti hospodařit na základě opatření Ministerstva financí od Státního statku Bílý Kostel, státní podnik v likvidaci.

Pozemky se podařilo prodat již v prvním kole výběrového řízení, pro které byla minimální kupní cena stanovena ve výši 95 000 Kč. Své nabídky v tomto kole podali tři zájemci. Nejvyšší nabídka podaná v listinné podobě byla ve výši 140 000 Kč. Do následné aukce se přihlásili dva účastníci, třetí účast v aukci odmítl. Nakonec došlo k jedinému příhozu ve výši 3 000 Kč. Výherce výběrového řízení tak získal oba pozemky za kupní cenu ve výši 143 000 Kč. Vzhledem k poloze pozemků bylo podmínkou platnosti kupní smlouvy udělení schvalovací doložky Ministerstva životního prostředí, které smlouvu schválilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…