ÚZSVM v Litoměřicích prodal pozemek, dříve vedený na neznámého vlastníka

3. 7. 2018 18:44

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích prodal pozemek, dříve vedený na neznámého vlastníka, již v prvním kole výběrového řízení za 155 800 Kč.

ÚZSVM v Litoměřicích prodal pozemek, dříve vedený na neznámého vlastníka
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Jednalo se o pozemek o výměře 244 m2 ležící ve Štětí, mezi místními domy, uprostřed okolních zahrad. Pozemek je zatravněn a byl užíván na základě nájemní smlouvy jako zahrada.

Původně byl pozemek v katastru nemovitostí vedený na neznámého vlastníka. V průběhu majetkoprávního šetření, kdy bylo s žádostí o zaslání nabývacích titulů osloveno Katastrální pracoviště Litoměřice, dále pak Státní pozemový úřad a Státní oblastní archiv Litoměřice, z předložených podkladů vyplynulo, že vlastnické právo bylo dle dřívější evidence zapsáno v knihovní vložce na občana německé národnosti. Později byla parcela předmětem přídělu, nakonec předmětný pozemek přešel na československý stát „Zápisem o vyúčtování s odcházejícím přídělcem“ z roku 1960. Na základě zjištěných skutečností byl pozemek formou ohlášení přepsán na ÚZSVM.

Pozemek se nakonec podařilo prodat již v prvním kole výběrového řízení, pro které byla minimální kupní cena zahrady stanovena ve výši 155 800 Kč. Zájemce o pozemek podal nabídku ve výši minimální kupní ceny a pozemek tak získal za cenu 155 800 Kč.

ÚZSVM na svých webových stránkách dvakrát ročně zveřejňuje seznam tzv. nedostatečně identifikovaných vlastníků. Jedná se nemovitosti, u kterých není v katastru nemovitostí vlastník zapsán vůbec nebo chybí některý z údajů, který je podstatný pro jeho identifikaci. ÚZSVM tyto nemovitosti průběžně prošetřuje, přičemž se zaměřuje především na ty nemovitosti s nedostatečně identifikovaným vlastníkem, které brání rozvoji obcí např. při budování infrastruktury. Seznam obsahuje údaje o 203 tisících nemovitostech, z toho je 197 tisíc pozemků a 6 tisíc budov. V seznamu je přibližně 150 tisíc nedostatečně identifikovaných fyzických a 1,1 tisíce právnických osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Kontroly tlakových lahví prokázaly nedostatky

17:17 Česká obchodní inspekce: Kontroly tlakových lahví prokázaly nedostatky

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly plynových tlakových lahví, které jsou využívány v komer…