ÚZSVM ve spolupráci s hasiči zajistil odstranění stromů v Kopřivnici – Lubině

24. 4. 2019 15:46

Novojičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových využilo na základě Memoranda o spolupráci uzavřeného s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR pomoci hasičů při odstranění stromů v Kopřivnici – Lubině.

ÚZSVM ve spolupráci s hasiči zajistil odstranění stromů v Kopřivnici – Lubině
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

V prvním případě se jednalo o zcela suchou lípu rostoucí na okraji koryta vodního toku v blízkosti silnice. S ohledem na špatný stav stromu a reálné riziko pádu suchých větví na kolemjdoucí souhlasil odbor životního prostředí Městského úřadu v Kopřivnici s pokácením nebezpečné dřeviny. V druhém případě se také jednalo o vzrostlou lípu, která byla vlivem silného větru vyvrácena na pozemek sousedního vlastníka. Vzhledem k tomu, že lípy byly od sebe vzdáleny jen asi 60 m, proběhla likvidace stromů v rámci jedné akce. Hasiči v rámci své odborné přípravy s využitím dostupné techniky pokáceli suché lípy a dřevní hmotu obou stromů dopravili do skladu v Opavě. Dřevo bude posléze nabídnuto v elektronickém aukčním systému.

Touto vzájemnou spoluprací se podařilo nejen předejít případným škodám na majetku či zdraví osob, ale rovněž se výrazně přispělo k úspoře finančních prostředků ze státního rozpočtu. Předpokládané náklady na výše uvedené činnosti by při zajištění externí firmou činily přes 26 000. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Obvinění zaměstnance GFŘ z přijetí úplatku

8:23 Policie ČR: Obvinění zaměstnance GFŘ z přijetí úplatku

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…