ÚZSVM znovu hledá nového majitele pro historický klenot v centru Olomouce

02.10.2021 21:23 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil druhé kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí na výjimečný areál Hanáckých kasáren v historickém centru Olomouce.

ÚZSVM znovu hledá nového majitele pro historický klenot v centru Olomouce
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí stejně jako v prvním kole výběrového řízení 262 milionů korun. Důvodem vyhlášení druhého kola je, že Univerzita Palackého v Olomouci upustila od svého záměru o přímý nákup tohoto areálu.

„Jedná se o jedinečnou investiční příležitost na území Moravy a aktuálně také nabídku s nejvyšší minimální vyhlašovanou cenou, která je zveřejněna na našich webových stránkách (ZDE). Věřím, že z aukce vzejde nový majitel, který dokáže Hanáckým kasárnám vdechnout nový život,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce Hanáckých kasáren bude zahájena 2. listopadu v 10 hodin a potrvá do 3. listopadu do 10 hodin. Zájemci musí před začátkem aukce složit kauci ve výši 27 milionů korun. Aby aukce přinesla vítěze, musí v ní zájemci učinit alespoň jeden příhoz. První příhoz musí být nejméně ve výši minimální vyhlašované ceny, tedy 262 milionů korun. Další příhozy musí částku navýšit minimálně o 100 tisíc korun. Veřejnost může průběh elektronické aukce sledovat online na webu ZDE. Další podrobnosti k prodeji naleznete ZDE.

Výjimečný historický areál Hanáckých kasáren v centru Olomouce byl vybudován v polovině 19. století. Památkově chráněný objekt, který tvoří čtyřkřídlá budova, převzal ÚZSVM na základě usnesení vlády v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v minulém roce schválila jeho prodej. Stavba je významným urbanistickým prvkem města a ukázkou klasicistního vojenského stavitelství s ojedinělou stavební i armádní historií.

Více podrobností k historii této výjimečné nemovitosti naleznete ZDE.

Pro zájemce máme k dispozici také videoprezentaci areálu Hanáckých kasáren (ZDE).

Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

13:04 ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

Energetický regulační úřad (ERÚ) tvrdě trestá protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkov…