Učni ze ŠKODA AUTO zvítězili v soutěži Autoopravář junior 2013

18.03.2013 17:51

Nejlepší učni měřili své síly v soutěži ,Autoopravář junior 2013‘ v Mladé Boleslavi. Vítězství si odnesli i dva studenti ŠKODA AUTO a.s. Středního odborného učiliště.

Učni ze ŠKODA AUTO zvítězili v soutěži Autoopravář junior 2013
Foto: skoda-auto.cz
Popisek: Škoda - logo
reklama

Studenti ŠKODA AUTO a.s. Středního odborného učiliště strojírenského, David Bernard a Erik Kopecký, zvítězili v 19. ročníku soutěže ‚Autoopravář junior 2013‘. David Bernard zvítězil v kategorii karosář, Erik Kopecký v kategorii autolakýrník. Svoje prvenství z českého kola obhájili tito studenti také v mezinárodním kole soutěže.

V soutěži proti sobě nastoupili studenti v kategoriích automechanik, karosář, autolakýrník a autotronik. Vyhlašovatelem soutěže je české Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Svaz prodejců a opravářů České republiky.
„Gratuluji našim učňům,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti za oblast personalistiky. „Jejich úspěchy znovu potvrdily vysokou úroveň výuky v naší společnosti a velkou odbornost našich zaměstnanců. Naše odborné učiliště nabízí žákům vynikající profesní základ a podniku zajišťuje kvalifikované pracovníky zejména v technických oborech.“
 
Již od zahájení své činnosti před více než 20 lety zaznamenává Odborné učiliště ŠKODA AUTO rostoucí zájem uchazečů o nabízené obory. Stále více žáků se přitom také rozhoduje pro čtyřletý studijní obor zakončený maturitou. V současné době se ve firemním odborném učilišti připravuje na svoje budoucí zaměstnání více než 950 učňů.
 
„Jsme hrdí na velký zájem o naši nabídku vzdělávání. Dokazuje atraktivnost společnosti ŠKODA AUTO jako zaměstnavatele. Především jsme rádi za rostoucí poptávku ze strany dívek,“ doplňuje Wojnar. V prvním ročníku je aktuálně 25 děvčat – více než kdykoli předtím.
 
V roce 2012 zahájilo v září své odborné vzdělávání s cílem získat výuční list téměř 270 nových žáků. Nejoblíbenějšími učebními obory jsou automechanik, autoelektrikář a elektrikář. Přes 100 nových žáků navíc zahájí čtyřletý studijní obor zakončený maturitou. Oborem, kde je poptávka nejsilnější, je specializace Průmyslový logistik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …