Univerzita Karlova: Válka v Sýrii objektivně, kvalitně, a navíc atraktivní formou s Atlasem dnešního světa

19.07.2020 9:59 | Zprávy

Studentská nezisková organizace Atlas dnešního světa, která úzce spolupracuje s Univerzitou Karlovou, spouští při příležitosti nedávného Světového dne uprchlíků interaktivní online rozhraní Příběh syrské války, které v multimediální formě mapuje současný válečný konflikt v Sýrii.

Univerzita Karlova: Válka v Sýrii objektivně, kvalitně, a navíc atraktivní formou s Atlasem dnešního světa
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Na webu je dostupný a zároveň objektivní a informačně kvalitní obsah, který připravili odborníci z Univerzity Karlovy a Ústavu mezinárodních vztahů v Praze ve spolupráci s humanitárními organizacemi Amnesty International, Diakonie ČCE, Charita Česká republika, Organizace pro pomoc uprchlíkům aj. Příběh syrské války je první pilotní ukázkou práce nového Atlasu dnešního světa. Ten má ambici spojovat odborníky z celého světa s cílem nabídnout mezinárodní široké veřejnosti informační nástroj, který jí umožní porozumět dlouhodobému politicko-sociálnímu obrazu dnešního světa.

„Cítili jsme potřebu poskytnout veřejnosti ucelený obsah o válce v Sýrii, která vedla k jedné z největších humanitárních krizí dnešního světa. Konflikt je velmi komplikovaný, vzniká kolem něj řada dezinformací a informačního chaosu. Proto jsme do něj chtěli vnést přehled, přiblížit ho veřejnosti na jednom místě, v souvislostech. Chceme pracovat odborně, zároveň však vizuálně atraktivně a srozumitelně tak, aby se v těchto citlivých tématech stávalo vědění – jinak často uzavřené na univerzitách – široce dostupným,” přibližuje vznik projektu Jakub Múčka, jeden ze zakladatelů Atlasu dnešního světa a zároveň nastupující doktorand Univerzity Karlovy.

Mentorem Atlasu dnešního světa je již druhým rokem Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy. Centrum poskytuje studentům i vědeckým pracovníkům univerzity napříč všemi obory podporu pro uplatnění vědeckých poznatků v praxi. Aktuálním příkladem toho je Atlas dnešního světa, který přispívá k řešení současných společenských problémů. CPPT UK se však v rámci naplňování své třetí role soustředí i na oblast sociálních inovací a praktické výstupy přírodních a lékařských věd.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dům České televize - program i pro rodiny s dětmi

19:15 Dům České televize - program i pro rodiny s dětmi

Dům České televize se opět chystá přivítat návštěvníky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Var…