Univerzita obrany opět na horních příčkách žebříčku vysokých škol

21.02.2017 22:11

Všechny tři fakulty Univerzity obrany uspěly v letošním ročníku hodnocení vysokých škol, které tradičně připravuje časopis Týden. Fakulta vojenského zdravotnictví obhájila loňské vítězství v kategorii Zdravotnictví, lékařství, farmacie, Fakulta vojenského leadershipu získala třetí místo v kategorii Právo a bezpečnost a Fakulta vojenských technologií se umístila na pátém místě v kategorii Technické vědy.

Univerzita obrany opět na horních příčkách žebříčku vysokých škol
Foto: Univerzita obrany
Popisek: Univerzita obrany, logo.

Časopis Týden hodnotí jednotlivé fakulty vysokých škol rozdělené do kategorií podle vědních disciplín. Základními kritérii pro hodnocení jsou pak počet podaných přihlášek ke studiu, počet přijatých a zapsaných uchazečů ke studiu a celkový počet studentů v daném roce, celkový počet kmenových akademických pracovníků s titulem Ph.D., docent a profesor, který se odráží v poměru k počtu studentů, a dále jsou to výsledky ve vědecké činnosti fakulty.

Ve velké konkurenci v kategorii Zdravotnictví, lékařství, farmacie obsadila Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové opět první místo. Obhájila tak status elitní instituce, která si „již loni si ze strany Týdne vysloužila chválu a letos tomu nemůže být jinak. Fakulta klíčové ukazatele ještě vylepšila. Zvýšila počet pedagogů, rovněž vědecká činnost je vynikající. Kapacity školy jsou pro velký zájem studentů zcela zaplněny,“ uvádí časopis. O vysokých kvalitách fakulty svědčí i skutečnost, že získala v rámci všech oborů spolu s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy celkové nejvyšší bodové hodnocení - 19,49 bodů. Třetí nejlepší fakulta ze všech, 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, která se umístila v kategorii zdravotnických a lékařských fakult na druhém místě, získala 17,51 bodů.

Fakulta vojenského leadershipu neobhájila loňské prvenství, nicméně uspěla i v letošním ročníku, když obsadila cenné třetí místo za Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. V letošním ročníku se poprvé mezi pět nejlepších českých technických fakult dostala také Fakulta vojenských technologií, která si polepšila zejména zásluhou silného pedagogického týmu.

Žebříček vysokých škol časopisu Týden je v tomto období důležitým zdrojem informací především pro středoškoláky, kteří se rozhodují, na kterou vysokou školu si podají přihlášku. Zájemci o studium na vysoce hodnocené Fakultě vojenského zdravotnictví v Hradci Králové mají šanci podat si přihlášku do konce února. Přihlášky na brněnskou Fakultu vojenských technologií a Fakultu vojenského leadershipu se přijímají až do 31. března 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Vladimír Dlouhý - Poučme se z chyb Německa, kde ekologie rekordně zdražila elektřinu

14:38 Hospodářská komora: Vladimír Dlouhý - Poučme se z chyb Německa, kde ekologie rekordně zdražila elektřinu

I přestože by prioritou státu v oblasti energetiky do budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavb…