Univerzitní centrum energeticky efektivních budov nakoupí nové přístroje za 40 milionů

21.10.2015 16:32

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze zahajuje realizaci projektu „Přístrojové dovybavení UCEEB ČVUT“ podpořeného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). V rámci tohoto projektu plánuje pořídit vybavení laboratoře 57 novými přístroji v celkové částce přesahující 40 milionů korun.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov nakoupí nové přístroje za 40 milionů
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

„Přístroje pořízené v rámci projektu nám pomohou rozšířit naši spolupráci s průmyslem a zároveň udržet výzkum a vývoj v centru na špičkové úrovni,“ řekl k zahájení projektu ředitel UCEEB Lukáš Ferkl.

Hlavním účelem projektu je především rozšíření stávajících výzkumných infastruktur. Jednotlivé výzkumné aktivity univerzitního centra budou doplněny o nová zařízení umožňující podrobnější a obsáhlejší testování a výzkum v dané oblasti a zvýší tím svou možnost spolupráce s aplikační sférou nejen v rámci smluvního výzkumu, ale i také v podobně partnerské spolupráce na národních i mezinárodních grantech. Nové přístrojové vybavení pomůže rozšířit akreditace jednotlivých laboratoří a urychlit tak dosažení finálních výstupů spolupráce s aplikační sférou. Nová infrastruktura rozšíří výzkumnou kapacitu a zvýší atraktivnost UCEEB jako partnera v Evropském měřítku.

Stávající vědečtí pracovníci budou díky nové výzkumné infrastruktuře moci dále rozvíjet a rozšiřovat své výzkumné aktivity a komplexnější vybavení centra bude sloužit i k posílení výzkumných kapacit novými výzkumnými pracovníky využívajícími novou infrastrukturu, a to nejen v rámci jejich post graduálního studia, ale také v rámci práce na nových vědecko-výzkumných projektech a v rámci spolupráce na výzkumu a vývoji s aplikační sférou.
Příkladem pořizovaného vybavení je stacionární bateriové úložiště a elektromobil, čímž UCEEB doplňuje jedinečný komplexní systém Microgrid pro verifikaci chování jednotlivých komponent 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SOLUS: V okrese Most evidujeme dluh po splatnosti u 15,32 % dospělých občanů

18:01 SOLUS: V okrese Most evidujeme dluh po splatnosti u 15,32 % dospělých občanů

V negativním Registru Fyzických osob SOLUS bylo ke konci června zapsáno 586 tisíc osob. Je to téměř …