Úřad práce: V Klatovech proběhne už tradiční „Akademie řemesel“

03.11.2017 20:01

Zástupci téměř tří desítek středních škol z Plzeňského a Jihočeského kraje představí svoji nabídku učebních a studijních oborů ve středu 8. 11. 2017 mezi 9.00 – 15.00 hodinou v Kulturním domě v Klatovech (Domažlická 767) na už tradiční akci „Akademie řemesel 2017“. Na organizaci se spolupodílí Okresní hospodářská komora Klatovy, Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Klatovech a tamní městské kulturní středisko.

Úřad práce: V Klatovech proběhne už tradiční „Akademie řemesel“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce
reklama

Akademie řemesel je určena především žákům 8. a 9. tříd základních škol, kteří stojí před rozhodnutím, jaký studijní nebo učební obor si vybrat pro svoje další studium.

V Klatovech se představí jednotlivé střední školy a odborná učiliště se svou aktuální nabídkou studijních oborů. Slavnostní zahájení celé akce proběhne ve velkém sále kulturního domu v 9:00 hodin.

„Akce je určena nejen budoucím studentům, učňům, jejich rodičům a prarodičům, ale také výchovným poradcům a zástupcům základních škol a všem, kteří se zajímají o možnosti studia v našem regionu. Dostane se jim jedinečné možnosti získat v jeden den a na jednom místě přehled o vzdělávací nabídce škol z celého regionu,“ upozorňuje ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Klatovech Dana Miškovičová.

Zástupců Úřadu práce ČR se lidé budou moci ptát zase na věci související s uplatněním na trhu práce. Dozví se, o jaké profese mají zaměstnavatelé největší zájem, jaké možnosti nabízí nástroje aktivní politiky zaměstnanosti či jakým způsobem je možné absolvovat rekvalifikační kurz.

Už samozřejmostí je doprovodný program, který připravují sami žáci a studenti vystavujících škol. Návštěvníci se tak mohou těšit například na módní přehlídky nebo představení odborných dovedností studentů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice sjednocuje od 1. 7. 2021 režim parkování

17:28 Nemocnice České Budějovice sjednocuje od 1. 7. 2021 režim parkování

Nemocnice České Budějovice, a.s. disponuje velkou kapacitou parkovacích ploch, které kladně hodnotí …