Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl, že HALTIXAR může navýšit podíl v Severní energetické

18.05.2016 20:36

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v květnu povolil svým prvostupňovým rozhodnutím z 10. 5. 2016 spojení soutěžitelů HALTIXAR LTD a Severní energetická a.s., v jehož důsledku získá nabyvatel nad společnosti Severní energetická výlučnou kontrolu. Spojení bylo povoleno po prošetření ve druhé fázi správního řízení a je pravomocné.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl, že HALTIXAR může navýšit podíl v Severní energetické
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Těžba hnědého uhlí
reklama

Společnost HALTIXAR je holdingovou společností, která je součástí podnikatelské skupiny, do níž dále náleží zejména společnosti Vršanská uhelná a. s., Czech Coal a. s., Czech Coal POWER s. r. o., RENOGUM a. s., Coal Services a. s., REKULTIVACE a. s. a další.

Společnost Severní energetická působí na území České republiky zejména v oblasti těžby hnědého uhlí a výroby a prodeje elektrické a tepelné energie, když provozuje například hnědouhelný povrchový lom ČSA, úpravnu hnědého uhlí v Komořanech či elektrárnu Chvaletice.

Úřad se v rámci správního řízní zabýval zejména oblastmi dodávek hnědého energetického uhlí, výroby a velkoobchodních dodávek elektrické energie, obchodu s elektřinou či výroby a dodávek tepelné energie, v nichž se aktivity spojujících se soutěžitelů překrývají nebo na sebe vertikálně navazují.

Po zvážení všech okolností zkoumaného případu a po analýze možných negativních dopadů přicházejících do úvahy v důsledku jak horizontálního, tak i vertikálního propojení činností spojujících se soutěžitelů Úřad dospěl k závěru, že posuzované spojení soutěžitelů nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže na výše uvedených relevantních trzích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

22:49 ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

Brněnskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo úspěšně prodat n…