Úřad pro ochranu osobních údajů k závěrům kontroly NKÚ

31.07.2017 13:11

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) k závěrům kontroly hospodaření v letech 2013 až 2015 ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Úřad pro ochranu osobních údajů k závěrům kontroly NKÚ
Foto: ČT
Popisek: ÚOOÚ
reklama

Kontroloři se v případě ÚOOÚ zaměřili například na náklady za úklid, ostrahu či jazykové vzdělávání.

Ve svých závěrech NKÚ například upozornil, že v letech 2011, 2013 a 2015 byla bez soutěže uzavřena smlouva na výuku anglického jazyka. Důvodem takového kroku bylo zachování kontinuity výuky, která v rámci ÚOOÚ probíhala. Nicméně v roce 2016 ÚOOÚ tento stav napravil a vypsal standardní výběrové řízení na výuku jazyků. Smlouvu s vítězem této veřejné zakázky následně uzavřel ještě před oznámením kontroly ze strany NKÚ.

Kontrola se zaměřila také na zajištění ostrahy sídla ÚOOÚ, která je podle závěrů NKÚ vyšší v porovnání s Úřadem průmyslového vlastnictví. „Je nutné si uvědomit, že Úřad pro ochranu osobních údajů musí mít zajištěnu ochranu svého sídla 24 hodin denně, sedm dní v týdnu z důvodu provozováni kritického informačního systému. Nároky na takovou ostrahu s sebou pochopitelně nesou i zvýšené náklady,“ vysvětlil mluvčí ÚOOÚ Tomáš Paták.

NKÚ také poukázal na vyšší cenu služeb, konkrétně za pravidelný úklid sídla ÚOOÚ. Smlouvu s touto úklidovou firmou vypověděl Úřad pro ochranu osobních údajů již v loňském roce a nyní si zajišťuje úklid prostřednictvím vlastních zaměstnanců. 

V souvislosti s některými dalšími nálezy NKÚ již ÚOOÚ upravil příslušnou interní směrnici o vyřazování nepotřebného majetku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Liberec

17:56 Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Liberec

Pro Nový Bor a okolí byly spuštěny dva nové vysílače. Od pondělí 19. října tak zajistí místním obyva…