Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí areál na náměstí Republiky i zahraničním zájemcům

15.07.2015 14:10

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připravuje prodej lukrativního areálu na náměstí Republiky v centru Prahy. Jedná se o administrativně komerční objekty umístěné ve vysoce atraktivní lokalitě přímo naproti Obecnímu domu.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí areál na náměstí Republiky i zahraničním zájemcům
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
reklama

„Hodnota nabízeného majetku a jeho poloha je naprosto unikátní. Z toho důvodu podnikáme veškeré kroky k tomu, aby se o něj ucházelo co nejvíce zájemců. Cílem je transparentní proces a nejvyšší možný výnos z prodeje, který bude příjmem státního rozpočtu,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Aby byly nemovitosti prodány co nejvýhodněji, ÚZSVM provádí ještě před vlastním zveřejněním konkrétních podmínek prodeje rozsáhlou informační kampaň s cílem oslovit co nejvíce tuzemských i zahraničních zájemců. Stručný informativní materiál uveřejnil ÚZSVM na svých webových stránkách a současně jej rozeslal více než 50 developerským a investičním společnostem z celého světa.

ÚZSVM ke spolupráci přizval i Ministerstvo zahraničních věcí, aby prostřednictvím zastupitelských úřadů České republiky rozšířilo informace o prodeji v zahraničí. O propagaci prostřednictvím svých zahraničních zastoupení byla požádána také agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu se obrátila svým dopisem na představitele 74 zastupitelských úřadů cizích států sídlících v Praze, aby je informovala o zamýšleném prodeji a získala podporu při propagaci u potencionálních klientů v jejich zemích.

ÚZSVM je zakládajícím členem mezinárodního sdružení institucí zemí Evropy, které spravují státní majetek PuREnet (Public Real Estate Network). Se žádostí o zprostředkování kontaktů s možnými zájemci se proto úřad rovněž obrátil na jeho 15 členů.

Informace o prodeji areálu na náměstí Republiky jsou publikovány a průběžně aktualizovány na webových stránkách ÚZSVM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

20:27 MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) prosadila nařízení vlády, kterým se od 1. du…