Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl práva k italsko-českému slovníku

06.06.2017 9:07

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Brně nabyl z dědictví jako tzv. odúmrť mimo jiné autorská majetková práva k literárnímu dílu, a to italsko-českému a česko-italskému slovníku autora Doc. PhDr. Jaroslava Rosendorfského, CSc. Podle ustanovení autorského zákona připadnou-li státu autorská práva, vykonává je svým jménem Státní fond kultury ČR.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl práva k italsko-českému slovníku
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
reklama

Doc. PhDr. Jaroslav Rosendorfský, CSc., byl romanista a překladatel, působil na FF MU v Brně. Zabýval se italským jazykem a literaturou a španělskou literaturou a dějinami. Byl to Autor a spoluautor řady odborných publikací a jazykových slovníků.

Sestavil Italsko-český slovník (1956) a Česko-italský slovník (1960), se Stanislavem Lyerem Česko-italskou konverzaci (1960), je autorem knih Na okraj soudobé italské prózy (1942), Náboženský motiv v současném italském písemnictví (1942), Riflessi di Roma nella letteratura ceca dal risorgimento ad oggi (1971), Moderní italská literatura (1870-1970) (1980) a učebnice Úvod do politických a kulturních dějin Itálie.

Španělské problematice se věnoval např. v publikacích Úvod do politických a kulturních dějin Španělska (1953), Historia de la literatura española. Desde les orígenes hasta el realismo (1964), Historia de la literatura española desde los orígenes hasta la época presente (1987). Překládal z italštiny a portugalštiny, byl mu udělen Řád za zásluhy o Italskou republiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V letošním roce ERÚ očekává více než 13 tisíc spotřebitelských podání

14:21 V letošním roce ERÚ očekává více než 13 tisíc spotřebitelských podání

Kdo stojí za letošními podáními spotřebitelů na Energetický regulační úřad (ERÚ)? Z více než polovin…