Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik

23.04.2024 13:21 | Tisková zpráva

V pondělí 22. dubna 2024 se ve Strakově akademii uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady státu. Mezi projednávanými tématy byly mimo jiné aktuální situace v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku České republiky a prognóza možných rizik do budoucna.

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Zprávu o extremismu a předsudečné nenávisti na území České republiky v roce 2023 a schválila Vyhodnocení akčního plánu boje proti organizovanému zločinu na roky 2022 a 2023.

Vzala také na vědomí Zásady realizace programů průmyslové spolupráce v obraně a souhlasila s vystavením záruky vlády pro společnost Honeywell International, s. r. o., ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2021/697, kterým se zřizuje Evropský obranný fond a zrušuje nařízení (EU) 2018/1092.

Bezpečnostní rada státu rovněž vzala na vědomí Informaci o závěrech výročních zasedání mezinárodních kontrolních režimů nešíření zbraní hromadného ničení, konvenčních zbraní a položek dvojího užití v roce 2023 a schválila Zprávu o činnosti Bezpečnostní rady státu za rok 2023.

Pro informaci byly na program předloženy Zpráva o činnosti Výboru pro koordinaci zahraniční bezpečnostní politiky za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro obranné plánování za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro vnitřní bezpečnost za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro civilní nouzové plánování za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro zpravodajskou činnost za rok 2023 a Zpráva o činnosti Výboru pro kybernetickou bezpečnost za rok 2023.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…