Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik

23.04.2024 13:21 | Tisková zpráva

V pondělí 22. dubna 2024 se ve Strakově akademii uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady státu. Mezi projednávanými tématy byly mimo jiné aktuální situace v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku České republiky a prognóza možných rizik do budoucna.

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Zprávu o extremismu a předsudečné nenávisti na území České republiky v roce 2023 a schválila Vyhodnocení akčního plánu boje proti organizovanému zločinu na roky 2022 a 2023.

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 27459 lidí

Vzala také na vědomí Zásady realizace programů průmyslové spolupráce v obraně a souhlasila s vystavením záruky vlády pro společnost Honeywell International, s. r. o., ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2021/697, kterým se zřizuje Evropský obranný fond a zrušuje nařízení (EU) 2018/1092.

Bezpečnostní rada státu rovněž vzala na vědomí Informaci o závěrech výročních zasedání mezinárodních kontrolních režimů nešíření zbraní hromadného ničení, konvenčních zbraní a položek dvojího užití v roce 2023 a schválila Zprávu o činnosti Bezpečnostní rady státu za rok 2023.

Pro informaci byly na program předloženy Zpráva o činnosti Výboru pro koordinaci zahraniční bezpečnostní politiky za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro obranné plánování za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro vnitřní bezpečnost za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro civilní nouzové plánování za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro zpravodajskou činnost za rok 2023 a Zpráva o činnosti Výboru pro kybernetickou bezpečnost za rok 2023.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

kampaň

Kde máte důkaz, že jsou všichni mimo vás ,,Putinovi užiteční idioti“? Nešíříte náhodu dezinformace, proti kterým paradoxně tak bojujete? A myslíte, že touto negativní kampaní docílíte něčeho pozitivního, třeba zklidnění politické situace v zemi? To je takový problém vést kampaň tak, že budete prezen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Novela zákoníku práce přináší pozitivní změny pro zaměstnavatele

19:02 Hospodářská komora: Novela zákoníku práce přináší pozitivní změny pro zaměstnavatele

Sloučení výpovědních důvodů v případě ztráty zdravotní způsobilosti do jedné kategorie, které přines…