Úřad vlády: Premiér Fiala navštívil Úřad pro zahraniční styky a informace

01.04.2023 7:26 | Tisková zpráva

Předseda vlády ČR Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan navštívili v pátek 31. března Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), kde jednali s ředitelem Vladimírem Posoldou. Premiér zdůraznil, že se rozvědce daří naplňovat všechna její zákonná poslání, poděkoval také zpravodajcům za jejich práci. Předseda vlády se v posledních měsících sešel rovněž s vedením Vojenského zpravodajství i BIS.

Úřad vlády: Premiér Fiala navštívil Úřad pro zahraniční styky a informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Premiér po setkání uvedl, že ÚZSI poskytuje vládě informace, které jsou zásadní pro její rozhodování. „Nemohu být konkrétní. Obecně ale lze říci, že úřad nám dlouhodobě poskytuje exkluzivní informace týkající se bezpečnosti, energetické bezpečnosti, českých ekonomických zájmů, mezinárodního terorismu a významné zpravodajské informace pro české zahraničněpolitické zájmy,“ uvedl předseda vlády.

Podle premiéra se civilní rozvědce daří naplňovat všechna její zákonná poslání a její často exkluzivní informace jsou vysoce ceněny nejen ze strany vlády. „Jsou ceněny i na mezinárodní scéně. Úřad pro zahraniční styky a informace je respektovaným partnerem, a to i v případě těch největších zahraničních zpravodajských služeb,“ dodal premiér.

Civilní rozvědka je jedinou českou zpravodajskou službou, která dosud nemá svou vlastní zákonnou úpravu. „To se změní. Máme v úmyslu připravit zákon o ÚZSI a tuto situaci po letech napravit,“ řekl předseda vlády. Zpravodajcům poděkoval za dosavadní práci a ocenil také úzkou spolupráci úřadu s Bezpečnostní informační službou a Vojenským zpravodajstvím.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

19:25 ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvo…