Úřad vlády: Premiér Fiala navštívil Úřad pro zahraniční styky a informace

01.04.2023 7:26 | Tisková zpráva

Předseda vlády ČR Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan navštívili v pátek 31. března Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), kde jednali s ředitelem Vladimírem Posoldou. Premiér zdůraznil, že se rozvědce daří naplňovat všechna její zákonná poslání, poděkoval také zpravodajcům za jejich práci. Předseda vlády se v posledních měsících sešel rovněž s vedením Vojenského zpravodajství i BIS.

Úřad vlády: Premiér Fiala navštívil Úřad pro zahraniční styky a informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Premiér po setkání uvedl, že ÚZSI poskytuje vládě informace, které jsou zásadní pro její rozhodování. „Nemohu být konkrétní. Obecně ale lze říci, že úřad nám dlouhodobě poskytuje exkluzivní informace týkající se bezpečnosti, energetické bezpečnosti, českých ekonomických zájmů, mezinárodního terorismu a významné zpravodajské informace pro české zahraničněpolitické zájmy,“ uvedl předseda vlády.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25919 lidí

Podle premiéra se civilní rozvědce daří naplňovat všechna její zákonná poslání a její často exkluzivní informace jsou vysoce ceněny nejen ze strany vlády. „Jsou ceněny i na mezinárodní scéně. Úřad pro zahraniční styky a informace je respektovaným partnerem, a to i v případě těch největších zahraničních zpravodajských služeb,“ dodal premiér.

Civilní rozvědka je jedinou českou zpravodajskou službou, která dosud nemá svou vlastní zákonnou úpravu. „To se změní. Máme v úmyslu připravit zákon o ÚZSI a tuto situaci po letech napravit,“ řekl předseda vlády. Zpravodajcům poděkoval za dosavadní práci a ocenil také úzkou spolupráci úřadu s Bezpečnostní informační službou a Vojenským zpravodajstvím.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

22:02 ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické…