Úřad vlády: Rada vlády trvá na svém návrhu rozpočtu na vědu na rok 2022

29.06.2021 22:33 | Zprávy

Červnové zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se konalo v pátek 25. června 2021 ve Strakově akademii. K hlavním bodům jednání patřily opětovně návrh výdajů státního rozpočtu na vědu na rok 2022, Inovační strategie ČR 2019-2030 a podpora výzkumu a vývoje z Národního plánu obnovy, a dále volba členů předsednictva Technologické agentury ČR.

Úřad vlády: Rada vlády trvá na svém návrhu rozpočtu na vědu na rok 2022
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

V úvodu zasedání se členové Rady obrátili s výzvou na výzkumné organizace, kolegyně a kolegy působící ve výzkumu, aby zvážili svoji podporu a připojili se k projevům solidarity a sbírkám vyhlášeným na pomoc postiženým oblastem jižní Moravy, které zasáhly ve čtvrtek 24. června 2021 ničivé bouře a tornádo.

V prvém bodu jednání členové RVVI přijali na vědomí usnesení vlády ze dne 7. června 2021 k přípravě státního rozpočtu České republiky na rok 2022 s výhledem (návrh výdajů státního rozpočtu jako celku) spolu s usnesením usnesení vlády č. 524 o návrhu výdajů státního rozpočtu na výzkum, experimentální vývoj a inovace (VaVaI) na rok 2022 se střednědobým výhledem na léta 2023 a 2024.

RVVI nadále trvá na návrhu výdajů státního rozpočtu na VaVaI předloženém vládě, který byl schválen na 368. zasedání Rady dne 28. května 2021 (ve výši 39,4 mld. Kč na rok 2022), a v této souvislosti se obrací se svého předsedu a premiéra Andreje Babiše a místopředsedu Rady, vicepremiéra a zpravodaje pro výdaje státního rozpočtu na VaVaI Karla Havlíčka s žádostí o projednání návrhu výdajů státního rozpočtu na vědu a výzkum předloženého Radou s místopředsedkyní vlády a ministryní financí Alenou Schillerovou – s cílem navýšit prostředky na vědu na adekvátní úroveň ve smyslu návrhu Rady, resp. oprávněných požadavků resortů systému VaVaI.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…