Úřad vlády: Vláda se zabývala plněním maastrichtských konvergenčních kritérií a rozhodla o zařazení HHC na seznam návykových látek

15.02.2024 10:17 | Tisková zpráva

Vláda Petra Fialy na jednání 14. února 2024 schválila novelu zákona, která má zavést tzv. Registr zastupování, zabývala se vyhodnocením plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti České republiky s eurozónou, rozhodla o zařazení HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek a schválila nařízení vlády stanovující výši sazeb mýtného od 1. března 2024.

Úřad vlády: Vláda se zabývala plněním maastrichtských konvergenčních kritérií a rozhodla o zařazení HHC na seznam návykových látek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Vláda schválila návrh novely zákona o základních registrech. Vytvoření registru je jedním z návazných bodů na schválený zákon o právu na digitální služby. Hlavním cílem novely je zavést do našeho právního řádu tzv. Registr zastupování, který bude řešit problematiku zastupování v digitálním prostředí veřejné správy. V registru by měly být informace o oprávněních k zastupování existujících ze zákona či na základě smlouvy. Registr zastupování umožní veřejné správě automatizovat řadu úkonů, umožní vyřizovat věci digitálně i pro jinou osobu a odstraní zbytečné úkony, například výzvy k odstranění nedostatků plné moci. Uživatelům nový registr přinese zásadní zjednodušení. Více informací v tiskové zprávě Ministerstva pro místní rozvoj (ZDE).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pokolikáte už tu byl pokus odvolat šéfku EK?

Ne že bych s ní sympatizoval, ale buď by bylo na místě pro její odvolání získat nejprve větší podporu anebo se zabývat něčím podstatným, co lze změnit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Temelíně odstartovaly charitativní snídaně

8:52 ČEZ: V Temelíně odstartovaly charitativní snídaně

Šest charitativních snídaní se uskuteční v první polovině letošního roku v Jaderné elektrárně Temelí…