Urychlujeme proces implementace služebního zákona

29.01.2015 18:00

Ministerstvo vnitra dnes odeslalo část dokumentů, které si od České republiky vyžádala Evropská komise. Reagujeme tak na neformální požadavek urychlit proces implementace služebního zákona v České republice.

Urychlujeme proces implementace služebního zákona
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Začátkem ledna se uskutečnilo jednání se zástupci Evropské komise. Na tomto prvním jednání česká strana poskytla předběžné odpovědi na otázky, které Komise zaslala ještě před zahájením dialogu. Ty se týkaly rozsahu působnosti zákona, principů a hlavních hodnot, stability státní služby, přijetí do státní služby, resp. úřednických zkoušek, odměňování a časového plánu implementace. Dnes jsme Komisi tyto komplexní písemné odpovědi odeslali.

V dalších týdnech se uskuteční jednání expertní skupiny. Na tomto jednání bude česká strana informovat Komisi o stavu implementace a prováděcích předpisech. O závěrech jednání bude informována vláda.

V dopise z minulého týdne, adresovaného prvnímu náměstkovi ministra vnitra Jiřímu Nováčkovi, vyjádřil ředitel Peter Stub Jørgensen, GŘ pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování, uspokojení nad jednáním s českou stranou. Komise uvítala otevřenost zástupců České republiky při poskytování odpovědí na otázky ke služebnímu zákonu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo vnitra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky navštíví Poslaneckou sněmovnu

15:13 Hrad: Prezident republiky navštíví Poslaneckou sněmovnu

Prezident republiky Miloš Zeman navštíví ve středu dne 24. října 2018 od 8.50 hodin Poslaneckou sněm…