Uskupení Exekutoři za spravedlivé exekuce vítá výsledek jednání kulatého stolu

2. 10. 2014 17:02

Uskupení Exekutoři za spravedlivé exekuce se plně ztotožňuje s výsledky kulatého stolu „Mají se věřitelé obávat zavedení principu teritoriality exekutorů,“na kterých se shodl iniciátor kulatého stolu Česká asociace věřitelů a zástupci relevantních asociací a svazů.

Uskupení Exekutoři za spravedlivé exekuce vítá výsledek jednání kulatého stolu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Takhle vypadají exekuční polepky
reklama

Uskupení Exekutoři za spravedlivé exekuce potvrzuje, že by se navrhované změny mohly výrazně negativně odrazit na fungování systému, který se v posledních třinácti letech osvědčil – poškozeni budou věřitelé i spotřebitelé v České republice.

„Absence konkurenceschopnosti by ochromila nastavený systém, který zajistil neuvěřitelný nárůst úspěšnosti vymáhání povinností. Jakýmkoli omezením nebo dokonce odbouráním konkurence zcela zákonitě nastane ztráta motivace k práci a s tím spojené důsledky, ať již jde například o snížení kvality vymáhání či odklon od exekucí k vymáhání pohledávek vlastními či mimoprávními silami. A přineslo by to i významný dyskomfort pro věřitele, tedy pro poškozené občany či firmy a instituce,“ komentuje závěry kulatého stolu JUDr. Ondřej Mareš, LL.M., mluvčí uskupení Exekutoři za spravedlivé exekuce a dodává: „Věřitelé by pak ušlé zisky vzniklé nižší vymahatelností promítli do cen poskytovaných služeb a zboží. Také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže jasně konstatoval, že by zavedení teritoriality bylo v rozporu s normami na ochranu hospodářské soutěže, neboť by mohla vést k výraznému omezení soutěže mezi soudními exekutory. Rád bych zmínil i evropský trend současnosti, kdy se některé státy k celostátní působnosti vrací, nebo se alespoň snaží utvářet větší územní celky.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

17:07 BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

Psal se rok 1990 a Československo se opět vracelo mezi demokratické státy světa. 16. února vznikla c…