Úspěšný start kontrolního hlášení: 96% podání je bezchybných

29.02.2016 16:34 | Zprávy

Plátci DPH podali do 25. února Finanční správě 245 tisíc kontrolních hlášení. Příjem podání proběhl naprosto hladce. Drtivá většina podaných kontrolních hlášení (96%) byla podána ve správném formátu a struktuře a byla bez jakýchkoliv problémů přijata a zaevidována. Nyní se data párují a analyzují. Výstupy budou případně podkladem pro kontrolní činnost správce daně.

Úspěšný start kontrolního hlášení: 96% podání je bezchybných
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

„Mám radost, že se tento přelomový systém v boji s daňovými úniky rozjel takto zlehka a bez výraznějších problémů,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. „Potvrdilo se, že tvrzení, že kontrolní hlášení nepůjde podat a podobné účelové výmysly, kterým jsme v posledních týdnech čelili, bylo nutno brát s velkou rezervou,“ dodal Babiš.

Plátci, jejichž podání nebylo možno zpracovat z důvodu chybného formátu a struktury (cca 4%), jsou vyzýváni k odstranění vad prostřednictvím podání „nového“ kontrolního hlášení. Pokud zjednají ve výzvou stanovené lhůtě nápravu, žádná sankce jim nehrozí. Nejčastějším důvodem chybného formátu a struktury kontrolního hlášení bylo nevyplnění ID datové schránky nebo e-mailu nebo chybějící či chybný formát DIČ odběratele/dodavatele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Příští stanice? Vesmír!

22:08 Ministerstvo dopravy: Příští stanice? Vesmír!

Výstava o českých kosmických ambicích dorazila na pražské hlavní nádraží.