Ústecký kraj: Doprava Ústeckého kraje spustila pro veřejnost mobilní aplikaci DÚKapka

27.03.2021 20:32

Doprava Ústeckého kraje spustila novou aplikaci DÚKapka – mobilní aplikaci pro cestující krajskou veřejnou dopravou. DÚKapku budou uznávat všichni krajští dopravci i integrované městské hromadné dopravy. Aplikace je již ke stažení zdarma na Google Play a App Store.

Ústecký kraj: Doprava Ústeckého kraje spustila pro veřejnost mobilní aplikaci DÚKapka
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

„Aplikaci jsme plánovali pro veřejnost spustit již na podzim, ale bohužel vzhledem k aktuální situaci a prodlouženému testování jak v rámci Android, tak i iOS, se spuštění pro veřejnost posunulo.

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7334 lidí

Také jsme déle jednali s dopravci a partnery DÚK ohledně technických záležitostí. Věříme, že cestující ocení nejen design, který vychází z barevného řešení loga DÚK, uživatelsky příjemné prostředí, ale i funkčnost,“ řekl vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek.

„Obzvlášť v této „bezkontaktní“ době je možnost nákupu jízdenky přes mobilní telefon vhodnou alternativou klasického prodeje jízdenek bez kontaktu s řidičem, průvodčím nebo pokladní. Doprava Ústeckého kraje, která má po pěti letech svého fungování velmi propracovanou síť veřejné dopravy a ve většině oblastí moderní vozový park, tak učinila další krok k zjednodušení a modernizaci cestování po našem kraji,“ dodal krajský radní pro dopravu Marek Hrabáč.

Mezi její hlavní funkce bude patřit nákup jízdních dokladů, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje. Nyní bude pro cestující dostupný nákup jízdenek pro jednotlivou jízdu a jednodenních síťových jízdenek.  Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou.  Až budou dopravci dostatečně technicky vybaveni kontrolovat jízdenky z mobilní aplikace strojově, bude umožněn i nákup časových vícedenních jízdenek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

11:54 ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

Stovky žlutých kvítků měsíčku lékařského se podařilo v uplynulých dnech prodat v JE Dukovany a přisp…