Ústecký kraj: Hejtmanův pohár byl předán do rukou nejlepších

13.09.2016 12:29

Ocenění výhercům druhého ročníku soutěže o Hejtmanův pohár předala v pondělí v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Vítězem se stali žáci Gymnázia a Střední odborné škola, Klášterec nad Ohří, na druhém místě skončila Základní škola Aloise Klára Úštěk a pomyslné bronzové příčky dosáhli sportovci z Dětského domova, Základní školy a Střední školy, Duchcov. Soutěž je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností, kde si žáci prověřují sportovní všestrannost. Hodnocení je řešeno bodovým systémem, největší šanci na výhru pak má nejaktivnější škola.

Ústecký kraj: Hejtmanův pohár byl předán do rukou nejlepších
Foto: spravnimapa.topograf.cz
Popisek: Ústecký kraj

„V Ústeckém kraji má sport velmi dobrou pozici ve všech svých odvětvích i věkových kategoriích. Do sportování se zapojují již mateřské školky v programu Den dětí na startu, v rámci starších dětí máme projekt Atletika pro děti, výraznou podporu kraje věnujeme Labe aréně v Račicích, kde vzniká národní olympijské centrum vodních sportů,“ vyjmenovala při svém úvodním projevu Jana Vaňhová jen část sportovních aktivit v regionu, které probíhají s finanční podporou Ústeckého kraje. Zmínila rovněž úspěšnou celostátní zimní olympiádu dětí a mládeže organizovanou v severočeském regionu.

Poděkování především pedagogům za aktivní práci vyslovil výkonný ředitel pořádající Asociace amatérských sportů ČR Jakub Molnár. „Prvotním cílem projektu není vítězství, chceme, aby žáky sportování hlavně bavilo,“ vysvětlil. Jak upřesnil, do druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár se v Ústeckém kraji zapojilo 29 škol s celkovým počtem 7 753 žáků. „Naší snahou je, aby v příštím roce žily sportem celé školy,“ dodal Jakub Molnár.      

Hejtmanův pohár je soutěž pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií, která oslovuje žáky od 1. do 9. třídy. Soutěží se ve 14 krajích o 14 pohárů a finanční odměnu 10 tisíc korun pro každou vítěznou školu v kraji. Prémiový ročník odstartoval ve 2. pololetí školního roku 2015. A kam poputují letošní výhry v Ústeckém kraji? „Peníze budeme samozřejmě investovat zpět do sportovních aktivit,“ potvrdily nám pedagožky ze všech tří oceněných školských zařízení.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Společnost Delta Air Lines obnoví přímé letecké spojení s Prahou

22:30 Letiště Praha: Společnost Delta Air Lines obnoví přímé letecké spojení s Prahou

Americká letecká společnost Delta Air Lines obnoví od 26. května 2022 přímé letecké spojení z Prahy …