Ústecký kraj: Na Litoměřicku přibudou od pondělí další spoje

14. 2. 2019 18:06

Od pondělí 18. února se opět zlepší doprava pro cestující na Litoměřicku, do upravených jízdních řádů přibydou další spoje. Jedná se již o třetí vlnu od začátku února, celkem už se podařilo posílit dopravní obslužnost o 34 spojů, a to pouze samostatnými silami Dopravní společnosti Ústeckého kraje ve spolupráci s odborem dopravy krajského úřadu.

Ústecký kraj: Na Litoměřicku přibudou od pondělí další spoje
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

„Omezení autobusů na Litoměřicku jsem vnímal jako nutnost v počátcích provozu, ale zároveň tu byl jasný požadavek na co nejrychlejší nápravu. Oslovili jsme proto autobusové dopravce, zda by byli ochotni pomoci formou subdodávek. Situace v personální oblasti je ovšem tak kritická, že nám nikdo neuměl pomoci. Řidiči prostě nejsou nikde. O to víc jsem rád, že Dopravní společnost Ústeckého kraje hlásí nové nástupy. Jak postupně noví řidiči přicházejí a zaučují se, můžeme je nasazovat a přidávat vynechané spoje. Věřím, že se brzy vrátíme k původnímu plnému stavu,“ vysvětlil náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.

Od začátku příštího týdne se doplní linky 625 a 626 do plného stavu, linka 623 bude v pracovní dny kompletní až na noční spoj. Přednostně byly v maximální možné míře realizovány relace kolem Štětí – směr Újezd a směr Polepy. V pracovní dny se jedná o nárůst o 14 spojů.

  • 623/140, 129, 134 a 116 (4 spoje, přednostně zapracován i požadavek z pondělního setkání se starosty LTM na spoj v 19:00)
  • 625/113, 117 a 118 (3 spoje)
  • 626/125 a 120 (2 spoje)
  • 633/116 (1 spoj)
  • 634/133, 130, 135 a 134 (4 spoje)

V průběhu příštího týdne se uskuteční další pracovní jednání, kde se vyhodnotí aktuální personální možnosti a případný výběr dalších linek a spojů, předběžně jsou předjednány relace na Roudnici nad Labem.

Dopravní společnost Ústeckého kraje převzala dopravu v oblasti Litoměřicka od 1. ledna 2019 po společnosti TD BUS, která zde dlouhodobě neplnila své smluvní závazky. Oblast ovšem DSÚK převzala ve velmi špatném personálním stavu, kdy jí chybělo cca 50 % potřebných řidičů. Proto zde byl dočasně omezen provoz některých spojů. Postupně se daří nabírat nové řidiče a přidávat spoje. Aktuálně do ideálního stavu chybí cca 10 řidičů autobusů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tripartita jednala o minimální mzdě a situaci ve školství

17:40 Tripartita jednala o minimální mzdě a situaci ve školství

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 18. listopadu 2019 sešli na šestém jednání Rady…