Ústecký kraj: Na tratě v regionu vstoupí Die Länderbahn

27.02.2019 22:11

Rada Ústeckého kraje dnes rozhodla o uzavření smlouvy na zajištění železniční dopravy na Lounsku. Od prosince 2019 tu bude jezdit dopravce Die Länderbahn, který nasadí sedm vozidel RegioSprinter, jež následně ještě projdou modernizací.

Ústecký kraj: Na tratě v regionu vstoupí Die Länderbahn
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

„Dnes jsme udělali další krok k zajištění železniční dopravy v Ústeckém kraji od prosince letošního roku. Díky rozhodnutí rady už nic nebrání uzavření smlouvy na druhý ze tří základních železničních balíčků, přičemž se stále jedná s Českými drahami o posledním souboru. Na tratě v kraji tak vstoupí další soukromý dopravce. Věřím, že to bude ke spokojenosti cestujících,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Rozhodnutím o uzavření Smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících veřejnou drážní dopravou k zajištění dopravní obslužnosti Ústeckého kraje budou zajištěny dopravní výkony v provozním souboru „Lounsko“, který se skládá z linek U12 (Osek – Most – Louny – Rakovník), U14 (Jirkov – Chomutov – Žatec – Lužná u Rakovníka) a T7 (Chomutov – Vejprty) v období prosinec 2019 – prosinec 2029.

Průměrný rozsah služby v jednom roce plnění bude 1 281 000 vlkm, nabídnutá cena je 126,38 Kč. 
V provozu se počítán se sedmi základními vozidly splňujícími přesně definovaná kritéria. Ústecký kraj požaduje ještě záložní vozidlo stejných parametrů, aby cestující v případě mimořádné události nepoznali rozdíl ve kvalitě.

Dopravce nabízí k zajištění výkonů vozidla RegioSprinter, které poskytují až 70 míst k sezení, nízkopodlažní nástup/výstup, včetně nízkopodlažní části vozidla (celá střední část mezi nástupními dveřmi), velká panoramatická okna, WC, systém pro snižování teploty, systém vytápění a audiovizuální informační systém. Společnost Die Länderbahn se dohodla s Ústeckým krajem na dvouletém přechodném období, během kterého projdou vozy postupnou modernizací (rekonstrukce podlahy, sedáků, čalounění a doplnění opěrek hlavy, modernizace systému pro snížení teploty, úprava audiovizuálního systému vozidla, úprava konfigurace vnitřního prostoru vozidla tak, aby vznikl větší víceúčelový prostor pro přepravu vozíčkářů, dětských kočárků nebo jízdních kol, úprava vnějšího vzhledu vozidla (polepení folií) v barvách DÚK).

Jednou z podmínek smlouvy je bezpodmínečné plné zapojení dopravce do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje, tj. včetně uznávání elektronických jízdních dokladů uložených na čipových kartách DÚK, dále pak integrace v rámci PID a Státního jednotného tarifu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Říjen přinesl rekordní teplé dny a zároveň mrazivá rána

11:45 ČHMÚ: Říjen přinesl rekordní teplé dny a zároveň mrazivá rána

Říjen 2019 byl na území ČR teplotně nadnormální. Průměrná měsíční teplota 9,5 °C byla o 1,4 °C vyšší…