Ústecký kraj: Podpora komunitního života na venkově v roce 2021

25.07.2021 16:51

Zastupitelé Ústeckého kraje schválili vyhlášení dotačního programu Podpora komunitního života na venkově pro rok 2021. Místní akční skupiny tak budou moci realizovat projekty, podporující pozitivní myšlení, rozvíjející volnočasové aktivity a činnosti, vedoucí k celkovému posílení komunity občanů v území Ústeckého kraje.

Ústecký kraj: Podpora komunitního života na venkově v roce 2021
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Finanční prostředky na výzvu jsou alokovány ve výši 2 milionů korun. Žadatelem ve výzvě, která byla vyhlášena dne 1. července 2021, mohou být místní akční skupiny v Ústeckém kraji. Podpora je poskytována z Regionálního podpůrného fondu Ústeckého kraje a žádosti mohou být podávány po celý měsíc srpen. Podrobné informace a formuláře najdete v sekci Dotace a granty ZDE.

„Vzhledem k parametrům rozvolňování protiepidemických opatření Ministerstva zdravotnictví ČR jsme se rozhodli dotační program v letošním roce vyhlásit. Jednotlivé komunitní projekty mohou probíhat až do března roku 2022 s cílem umožnit realizaci co největšího množství aktivit podporujících život na venkově,“ uvedl Michal Kučera, radní pro oblast regionálního rozvoje, zemědělství a rozvoje venkova.

Dotační program Podpora komunitního života na venkově od roku 2019 podporuje spolkovou činnost a drobný komunitní život v obcích na území místních akčních skupin Ústeckého kraje. V prvním roce fungování programu bylo podpořeno 130 projektů za 4,5 milionů korun. V roce 2020 došlo ke zrušení dotačního programu v průběhu roku z důvodu vládních epidemických opatření proti covid-19.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Hradec Králové dokončila úpravy prostranství před novou budovou transfuzního oddělení

17:17 FN Hradec Králové dokončila úpravy prostranství před novou budovou transfuzního oddělení

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové skončily úpravy prostranství před novou budovou transfuzního od…