Ústecký kraj: Produkty i služby místních podnikatelů mohou získat regionální značku

11.10.2018 12:08

Regionální podnikatelé mohou nyní získat značku “KRUŠNOHOŘÍ REGIONÁLNÍ PRODUKT®”.

Ústecký kraj: Produkty i služby místních podnikatelů mohou získat regionální značku
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.
reklama

Místní akční skupina Sdružení Západní Krušnohoří nyní připravuje 11. kolo certifikace regionálních výrobků, služeb a zážitků. Certifikace je zdarma a úspěšní žadatelé mohou značku bezplatně užívat po dobu 2 let. Po této době, pokud budou mít zájem, mohou požádat o obnovení.

Získání značky pomáhá podporovat výrobky, služby a zážitky, které spojuje tradice, regionální původ nebo regionální suroviny a šetrnost k životnímu prostředí. “Příkladem mohou být kvalitní farmářské výrobky, ruční zpracování různých regionálních surovin, třeba keramika, vlna, len a podobně. Dále lze podpořit různá ubytovací a stravovací zařízení, které opět spojuje příslušnost k regionu, tradice. U zážitků se jedná například o různé tvořivé dílničky nebo o veřejné akce, které mají tradici, napomáhají cestovnímu ruchu,” vysvětlila projektová manažerka Anna Makarová.

Držitelé značky a jejich produkty či služby jsou evidované v katalogu, který je distribuován jak elektronicky, tak i v tištěné podobě do všech obcí regionu, do informačních center a dalším subjektům. Certifikované výrobky, služby a zážitky jsou dále propagovány na prezentačních akcích místní akční skupiny. Producenti mají možnost zúčastňovat se farmářských trhů, kde své produkty mohou také nabízet.

Případní zájemci mohou zástupce skupiny kontaktovat do 20. listopadu na telefonech 721 935 294, 724 960 964 nebo prostřednictvím e-mailu anna.makarova@maskaszk.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

21:41 MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušk…