Ústečtí celníci vystavili hazardu účet za první pololetí

04.07.2017 14:40

Dvacet pět výherních hracích přístrojů, sedm kvízomatů, jedna elektromagnetická ruleta včetně hracího stolu a stolní počítač, to vše v hodnotě bezmála 3,3 milionů korun a ještě téměř 55 tisíc korun v hotovosti již zadrželi celníci v Ústeckém kraji.

Ústečtí celníci vystavili hazardu účet za první pololetí
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Od začátku roku 2017, kdy převzala celní správa dozorovou činnost nad nelegálním hazardem, provedli ústečtí celníci ve svém regionu 50 kontrol, zaměřených na eliminaci nelegálního hazardu a monitoring legálních heren. O tom, že jsou v boji s nelegálním hazardem úspěšní, svědčí i fakt, že odhalili nelegální herny v Ústí, Podbořanech i Teplicích, kde se herna nacházela dokonce v blízkosti základní školy.

Naposledy celníci zasahovali minulý týden, a to v Kadani. Ve dvou zdejších hernách byla provozována hazardní hra, ke které nebylo uděleno povolení. Celníci odtud odvezli pět kvízomatů a jeden výherní hrací automat v celkové hodnotě 540 tisíc korun i s klíčky od pokladniček.

Za provozování nelegálního hazardu hrozí provozovatelům pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí výherních hracích zařízení, peněz a dalšího vybavení, které k nelegálnímu hazardu sloužilo.

U legálních heren zjistili celníci porušení předpisů v šesti případech. Jednalo se o administrativní pochybení, a to nejčastěji neuvedení odpovědné osoby, či přítomnost obsluhy, která nebyla uvedena v povolení jako osoba odpovědná. Pochybením bylo i nedodržení povinnosti umístění návštěvního řádu, herního plánu či provozní doby.

Efektivní potírání nelegálního hazardu patří v současnosti k hlavním prioritám Celní správy ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace poskytovatelů sociálních služeb: V České republice chybí stovky tisíc hodin pečovatelské služby

12:39 Asociace poskytovatelů sociálních služeb: V České republice chybí stovky tisíc hodin pečovatelské služby

Pečovatelská služba není v České republice stále dostatečně dostupná, jak dokládají výsledky společn…