V Karolinu převzali diplomy první absolventi vzdělávacího programu pro pracovníky NPÚ

5. 3. 2016 22:40

Předáním diplomů čerstvým absolventům skončil včera první běh nových kursů dějin umění pro odborné pracovníky Národního památkového ústavu.

V Karolinu převzali diplomy první absolventi vzdělávacího programu pro pracovníky NPÚ
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Na slavnostním shromáždění v historických prostorách Univerzity Karlovy promluvili prorektor Univerzity Karlovy Jan Royt, odborný garant kursu Richard Biegel a generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková.

Prvních 17 absolventů, pracovníků územních odborných pracovišť z Českých Budějovic, Pardubic a z Telče, včera převzalo osvědčení o absolvování specializovaného kursu dějin umění pro památkáře, který společnými silami organizovali NPÚ a katedra dějin umění FF UK.

Spolupráce obou institucí na vzdělávání památkářů je něčím zcela novým, ale navazuje na historické kontakty. Badatelé v oboru dějin umění se ani dnes neobejdou bez čerstvých poznatků přinášených z praxe terénními pracovníky. Spolupráce akademiků a památkářů, takto nastavená a nyní posílená osobními kontakty, má společný zájem a cíl: zachovat památkový fond při životě pro budoucí generace.

Kursy, jež by se měly stát součástí širšího celoživotního vzdělávání zaměstnanců NPÚ, se budou v letech 2016 až 2020 postupně testovat a uvádět do života. Letos pokračují pro dalších 50 kolegů z josefovského, plzeňského a pražského pracoviště NPÚ.

Na oficiální část slavnostního dne navázal program pro absolventy. Příjemnou tečkou za úspěšně zakončeným studiem se stala prohlídka Karolina, odpoledne návštěva sídla Klubu Za starou Prahu a prohlídka reliktů románského Juditina mostu a později i komentovaná prohlídka mimořádně úspěšné výstavy Bez hranic. Mezi gotikou a renesancí v Podkrušnohoří ve Valdštejnské jízdárně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Změny ve vedoucích funkcích na Úřadu vlády

17:10 Změny ve vedoucích funkcích na Úřadu vlády

Ve dnech 14. a 15. prosince 2017 došlo ke změnám vedoucích pracovníků Úřadu vlády ČR.